MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kozyatağı, Mekanlar » DAP Yapıdan Maltepe’ye “Burgu”
DAP Yapıdan Maltepe’ye “Burgu”


Mimari açıdan yaptığı farklı projelerle dikkat çeken, DAP YAPI,  Maltepe’de inşaatına başladığı BURGU ile yine mimarinin sınırlarını zorluyor.

 

Aynı bölgede hayata geçirdiği yelken kulelerden sonra bu kez dönerek yükselen binalar için kolları sıvayan şirket İstanbul’un silüetini değiştirmek yolunda bir adım daha atıyor.

 

Burgu Projesi, Kuruçeşme Hotel Les ottomans’da basının yoğun ilgi gösterdiği lansmanla tanıtıldı.

Baş döndürücü bir proje BURGU

DAP BURGU, Kadıköy, Ataşehir ve Kartal ilçelerinin komşusu konumundaki Maltepe’nin, İstanbul’un en güzel Adalar manzarasına sahip olan muhteşem sahilinde yükseliyor. Bağdat Caddesi’nin dinamizmini Sabiha Gökçen Havaalanı, Marina ve Adalet Sarayı’nın canlılığıyla harmanlıyor. Araştırmalar, yoğun ziyaretçi trafiğini işaret eden bölgede otel ihtiyacının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Projenin konsepti lüks bir otel tarzını yansıtacak

DAP BURGU, dış mimari farklılığına paralel, iç mimaride de lobiden itibaren lüksün yeni tanımı ile buluşturacak bambaşka bir dekorasyon zenginliğine sahip. 5 yıldızlı otel konforunda dekore edilen proje, işletme ve kullanım açısından değişik bir rota izleyecek.

“Oturmadığın dönemde kirala” modeli uygulanacak

DAP BURGU, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yeni bir işletme anlayışı sunuyor. Yurt dışında hayli yaygın olan ancak ülkemizde henüz pek uygulanmayan “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor. Böylelikle projeden daire alanlar dilerlerse mevcut ve yeni yapılacak otellere ilavaten kendi yerlerini rezidans olarak kiralayarak ekstra gelir elde edebilecekler. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilecek olan daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletilecek. Daire sahipleri kira toplama veya kiracı bulma gibi konularla ilgilenmeyecek.

Prens Adalarına bir bakış mesafede, Bağdat Caddesi’ne göz kırpıyor

Kara, hava, deniz ve raylı ulaşım araçlarının tam kesişme noktasında konumlanan DAP BURGU, E5’e paralel, sahile 1 km, Marmaray metro istasyonuna 50 m, deniz otobüsüne ve Adalet Sarayı’na 5 dakika, Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika mesafede yer alıyor. Bağdat Caddesi; Küçükyalı ve Ataşehir’e göz kırpıyor.

Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabancı Üniversiteleri, Marmara Eğitim Köyü, Kartal Eğitim & Araştırma Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sema Hastanesi, Medicalpark, Maltepe CarrefoureSA ve Kozyatağı CarrefoureSA ile çevrelenmiş durumda.

 

4 mevsim açılır kapanır havuz, helikopter pisti

DAP YAPI ile özdeşleşmiş su konseptinin yanı sıra 4 mevsim açılır-kapanır havuzun bulunduğu projede yaşamsal üniteler çağımızın ihtiyaçlarına uygun, pratik yaşamı ön plana çıkaran minimal ve kullanışlı daire çözümlerinden oluşuyor.

22 katlı olan kulelerin her katında kulelerin özel mimarisinden dolayı farklı daire planları ve birbirinden değişken m²’lerde daireler mevcut.

36 – 51 m² arası 22 adet stüdyo,  48 – 76 m² arası 178 adet 1+1, 84 – 103 m² arası 46 adet 2+1 olmak üzere toplam 246 rezidans dairenin yer aldığı DAP BURGU’da dairelerin büyüklükleri 36 m² ile 103 m² aralığında değişiyor.

Dairelerin fiyatları 149.000 TL’den başlıyor.

Yatırım ve gelişim değeri yüksek

Yatırım değeri ve konsepti farklı gayrimenkul projelerini takip eden yatırımcı profili yüzde yüz tatmin edecek olan DAP BURGU, yüksek kira getirisi hedefleyenler, işi gereği sık seyahat edenler, yeni evli çiftler, genç işadamları, avukatlar ve bölgede bulunan özel üniversitelerde okuyan öğrenciler tarafından tercih edilecek.

 

DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:

 

 

Başınızı çevirmekle yetinmedik, bu defa başınızı döndüreceğiz

Butik konut liginde birbirinden ilginç bina konseptleriyle tanınan DAP YAPI, Anadolu Yakası’nda tarif unsuru olarak kullanılan orijinal binalar inşa etmeyi sürdürüyor. Dragos Royal Towers ve DAP Royal Center’ın ardından “yelken kuleler”le bütünleşen markasını DAP BURGU’yla yeni bir  açılıma yönlendiriyor.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Sadece üretmek yetmez, görenin dönüp bir daha bakacağı eserler inşa etmeliyiz felsefesiyle yola çıkmıştık; artık bununla da yetinmeyip bakan herkesin başını döndürecek bir mimariye imza atmak istedik” diyor.

 

DAP YAPI’nın kule sayısı 14 olacak

Kartal-Maltepe sahili Levent-Maslak hattına benzer bir silüet kazanacak

İnşaat sektörünün Avrupa Yakası’nda Levent-Maslak hattı denilen bölgede yoğunlaşıp, ard arda yükselen binalar üretmesi bir başlangıç süreciydi; bugün Anadolu Yakası’nda da benzer bir gelişim izleniyor. DAP YAPI, halen devam eden ve önümüzdeki süreçte hayata geçireceği projeleri tamamlandığında Kartal-Maltepe bölgesine toplam 14 kule kazandırmış olacak.

Bizler, geleceğin binalarını inşa ediyoruz. Ülkemize ve insanımıza hak ettiği kıvancı yaşatacak eserler üretiyoruz. Yelken kulelerimiz sadece Türkiye’de değil yurt dışında da DAP YAPI markasını temsil eden nitelikte projeler olarak mimari arşivlere giriyor. Yelkenlerin baş döndüren komşusu DAP BURGU, Anadolu Yakası’nın landmark’ı olacak.

Galeri
📆 13 Nisan 2011 Çarşamba 15:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR