MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Medikal Onkoloji merkezi hizmete girdi
Medikal Onkoloji merkezi hizmete girdi


Anadolu yakası yepyeni bir Medikal Onkoloji merkezine kavuştu. Memorial Ataşehir Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümü kanser tanı ve tedavi süreçlerinin tüm aşamalarında dünya standartlarında hizmet sunuyor. Memorial Ataşehir Hastanesi’nde uygulanan modern tedavi yöntemleriyle kanser hastalığı ile mücadele en etkin şekilde gerçekleştiriliyor.

Kanser Hastalığı Giderek Artıyor

Kanser önemi giderek artan bir sağlık ve yaşam sorunu durumundadır. Kanserde erken tanı tedavi süreci kadar önemlidir. Sigara ve alkol kullanımı, uzun süre ve tehlikeli saatlerde güneş altında kalma, aşırı dozda röntgen ışınına maruz kalma, bazı kimyasal maddeler (katran, benzin, boya maddeleri, asbest v.b.)hava kirliliği, radyasyona maruz kalma, kötü beslenme alışkanlığı gibi kansere sebep olabilecek birçok neden vardır. Kanserin belirti ve bulguları köken aldığı doku ve organlara göre değişir. Hatta bazen hiç belirti ve bulgu vermediğinden sadece kontrol muayenelerinde kanser tanısı konulabilmektedir.

Kanserde erken tanı tedavi süreci kadar önemli

Günümüzde, milyonlarca insan kanserli ya da kanseri tedavi edilmiş olarak yaşamaktadır. Kanser tanısı ne kadar erken konursa, tedavisi o kadar erken başlar ve kanser tedavisi ne kadar erken başlarsa tedavinin başarıya ulaşma şansı da o kadar yüksek olur. Unutmayın ki erken tanı erken tedavi şansını artırarak tedaviyi kolaylaştırır ve hayatınızı kurtarır.

Kanserle mücadele kemoterapi tedavisi ile etkin bir şekilde yapılabilmektedir

Memorial Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümü’nde; tümör cerrahisi ile ilgili uzman cerrah,  kemoterapi ve hasta bakımı (destek tedavisi) ile ilgili medikal onkolog ile kanser tanı ve tedavi süreçleri yürütülmektedir. Tedavi ekibimiz; doktorlarımız ve tedaviyi uygulayan hemşirelerden oluşmaktadır. Tümörün cinsine ve hastanın özelliklerine göre değişik nedenler ile kemoterapi uygulanabilmektedir. Tedavi uygulama süresi ve sıklığı hastalığınızın ve sizin durumunuza göre oluşturulmaktadır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır. Onkolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sıklıkla “kemoterapötikler” ya da “antineoplastik ilaçlar” olarak adlandırılmaktadır. Tümör tedavisi bir ekip işidir ve mutlaka bu ekibin tüm üyelerinin bulunduğu merkezlerde uygulanmalıdır.

📆 13 Nisan 2011 Çarşamba 15:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR