MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş » Merhum Sakıp Sabancı, düzenlenen konserle anıldı
Merhum Sakıp Sabancı, düzenlenen konserle anıldı


Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Sakıp Sabancı’nın  vefatının yedinci yıldönümünde düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında, sevdiği şarkılardan oluşan bir konser gerçekleştirildi.

Sabancı Center’da düzenlenen konserde merhum Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı, kızları Dilek ve Sevil Sabancı, torunu Melisa Sabancı Tapan,  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Sabancı,  Suzan Sabancı Dinçer, Haluk Dinçer, Serra Sabancı, Sabancı Ailesi’nin diğer üyeleri ile Sabancı Topluluğu üst düzey yöneticileri hazır bulundu.

Rahmi Koç, Semahat Arsel, Hüsnü Özyeğin, Nezih Erdem, Ali Ağaoğlu, Erol Evgin, Orhan Gencebay’ın da aralarında bulunduğu iş, sanat ve bilim dünyasının önde gelen isimleri de törene katıldılar.

Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı ise konser öncesinde yaptığı konuşmada,  “Değerli varlığımız, sevgili eşim rahmetli Sakıp Sabancı’nın aramızdan ayrılışının yedinci yılında onun anısını yâd etmek için bir araya geldik. Rahmetli Sakıp Sabancı, Türkiye’nin yarattığı yegâne değerlerdendi.  İşine olduğu kadar, ailesine, ülkesine, tüm Türkiye’ye gönülden bağlıydı.  İçtenliği ve samimiyeti ile de çok sevdiği Türk halkının kalbinde çok özel bir yer edindi. Biz de ailesi olarak varlığını hep yanımızda hissediyoruz, aziz hatırasını yaşatmak için çabalıyoruz” dedi.

Türkan Sabancı’nın konuşmasının ardından, sanatçı Ahmet Özhan sahne alarak on iki eser seslendirdi. Konserin ardından Türkan Sabancı, Sakıp Sabancı’nın sevdiği şarkıları seslendiren Ahmet Özhan’a teşekkür plaketi verdi.

Gecenin sonunda, merhum Sakıp Sabancı’nın dostları sahneye gelerek Eski Dostlar parçasını birlikte seslendirdiler. Güler Sabancı ve Erol Sabancı konser bitiminde koroyu ayakta alkışladılar.

Galeri
📆 11 Nisan 2011 Pazartesi 12:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR