MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » CHP’de İstanbul aday adayları bir araya geldi
CHP’de İstanbul aday adayları bir araya geldi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Yönetimi, İstanbul’un üç seçim bölgesinin milletvekili aday adaylarıyla bir araya geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, bu toplantıyla seçim startını verdiklerini, ev ev gezerek aile sigortası hakkında vatandaşlara bilgilendireceklerini ifade etti. 
CHP’nin İstanbul milletvekili aday adayları bugün Grand Cevahir Otel’de bir araya geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, bütün aday adaylarıyla görüşme yapmak için toplandıklarını söyledi. Bu toplantıyla seçim startını verdiklerini aktaran Şahin, “CHP moral ve motivasyonunun seçime ne kadar hazır olduğunu seçmene göstermek istedik. Yarın kadın kolları üyesi arkadaşları bir araya getirerek eğitime tabi tutacağız. 6 bin kadına ulaşmayı hedefliyoruz. Mahalle mahalle, sokak sokak,ev ev dolaşıp aile sigortası hakkında bilgilendireceğiz.” dedi. 
İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa ederek İstanbul’dan aday adayı olan Berhan Şimşek, başkanlıktan istifa etme gerekçesinin milletvekilliği olduğunu vurgulayarak, bu aşamada genel başkanla konuştuğunu aktardı. Amacının Berhan Şimşek’in çıkarlarını gözetmek olmadığını aktaran Şimşek, “Türkiye’nin çıkarlarını düşündüğüm için milletvekili adayı oldum. Ülkede güvenilir tek bir kurum kalmadı. Ne eğitime, ne emniyete ne bakanlara ne de başbakana güveniyoruz. 12 Haziran’dan sonra sloganımızda olduğu gibi Türkiye’nin rahat bir nefes alabileceği Türkiye imar edeceğiz.” diye konuştu. 


Deniz Harp Okulu eski komutanı Tuğamiral Türker Ertürk ise saldırılarla yeterince mücadele edilemeyeceğini düşünerek istifa ettiğini ve CHP’den aday aday olduğunu aktardı. Yapılan haksızlıklara karşı CHP ile karşı çıkacağını ifade etti. 
İstanbul eski valisi Erol Çakır son dönemde herkesin endişeli olduğunu belirterek, gazetecilerin evlerinin arandığını söyledi. Çakır, bu tehlike karşısında herkesin CHP çatısı altında toplanması gerektiğini savundu. 
Görme engelli Eşref Uslu ise hükümet tarafından engellilerin yönetmelikle elinden alınan haklarını tekrar geri vermek için çalışacağını dile getirdi. Uslu, şayet milletvekili olursa CHP’de engelli milletvekili olarak bir ilki gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi. 

İstanbul CHA

Galeri
📆 06 Nisan 2011 Çarşamba 16:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR