MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Fotoğraf yarışması yapılıyor
Fotoğraf yarışması yapılıyor


Kültür ve Turizm Bakanlığı,İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ptt ve Hürriyet Gazetesi’ nin sponsor olduğu Türkiye de yapılan yarışmalar arasın da en geniş kapsamlı, en bol ödüllü olacak olan ‘Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri 7 mayıs da televizyondan canlı yayın ile gerçekleştirilecek.

Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödüllerinin amacı, Türkike’deki fotoğraf  severlerin çalışmalarını desteklemek, eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına seviye ve canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak da fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek fotoğraf sergileri oluşturmaktır.

Türkiye de birçok fotoğraf yarışması yapılıyor fakat ilk kez bu kadar önemli ve renkli isim biraraya geldi. İşte o ana jüri: Jüri Başkanı Ara GÜLER, Arif SAĞ,Ali ŞEN, Serdar BİLGİLİ, Nihat ODABAŞI,Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Prof. Yusuf Murat Şen ve Kültür Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü uzman Derya Sarar dan oluşuyor.

Tüm PTT şubelerin den başvuruların yapılacağı Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri 21 Nisan da sona eriyor…

Ödüllü yarışmanın Ön Jüri Başkanı Bülent Doruker, Danışma Kurulu Başkanı Murat Saygı oldu.

📆 01 Nisan 2011 Cuma 13:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR