MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Flaş, Genel » İbrahim Tatlıses: Süperim, süper!
İbrahim Tatlıses: Süperim, süper!


Silahlı saldırıda yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses’in doktorları, yoğun bakımdan çıkan ünlü sanatçının tedavisinin 2 hafta daha hastanede devam edeceğini açıkladı. Doktorlar, Tatlıses’in sol tarafındaki kuvvet kaybının düzelme eğiliminde olduğunu söyledi. Öte yandan, ilk röportajını Acıbadem Sağlık Grubuna veren Tatlıses’in, “Nasılsınız?” sorusuna, “Süperim, süper!” cevabını verdiği belirtildi.

İbrahim Tatlıses’in sağlık durumuyla ilgili Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, Beyin Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, Fizyoterapi Uzmanı Prof. Dr. Reyhan Çeliker ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Şükrü Yazıcı basın açıklaması yaptı.

Başhekim Çuhadaroğlu, bu toplantıdan sonra basının karşısında herhangi bir toplantı yapmayacaklarını belirtti. Cuma günü Tatlıses’in yoğun bakımdan çıktığını kaydeden Çuhadaroğlu, “Her gün yüzlerce binlerce kişi kendisini ziyaret edip konuşmak istediği için onun rahatını sağlayabilmek amacıyla bir taraftan ziyaret kısıtlamasını devam ettiriyoruz. Normal yatakta ameliyattan çıkmış diğer hastalarımıza yaptığımız gibi bir taraftan fizyoterapisi bir taraftan da diğer hizmetleri devam etmekte.“ dedi.

Tatlıses’in ne zaman taburcu olacağına ilişkin soruya Çuhadaroğlu, “Antibiyotik tedavisi iki hafta daha hastanede devam edecek. Ondan sonra, yapılacak değerlendirmede uygulanacak rehabilitasyon tedavinin ne kadarı hastanede ne kadarı evde olacağını belirleyecekler. Tümü tabii ki hastanede değil.“ cevabını verdi.

PROF. DR. ELMACI: SOL TARAFINDAKİ KUVVET KAYBI DÜZELME EĞİLİMİNDE

İbrahim Tatlıses’in ameliyatını yapan Beyin Cerrahisi Uzmanı Prof. D. İlhan Elmacı da, hayati risk kalktığı için Tatlıses’i yoğun bakımdan çıkardıklarını söyledi. Elmacı, Tatlıses’in kendi yemeğini yediğini , konuştuğunu, sağ tarafını iyi bir şekilde kullandığını belirtti. Tatlıses’in hafızasıyla ilgili bir problem olmadığını da ifade eden Elmacı, “ Sol tarafında bize geldiğinde mevcut olduğunu belirttiğimiz tam kuvvet kaybı düzelme eğilimindedir.Genel durumu bizim açımızdan gayet iyi. “ şeklinde konuştu.

Tatlıses’in antibiyotik tedavisinin devam ettiğini ve bu tedavinin 1 aya tamamlanmak için 2 hafta daha devam edeceğini belirten Elmacı, “ Henüz kendisi ayağa kalacak durumda değildir. Yatakta tedavisi devam ediyor. Bizim bu küçük arabalarımızla dolaştırabiliyoruz .“ ifadelerini kullandı.

Tatlıses’le ilgili çok kapsamlı bir çalışma yaptıklarını kaydeden Fizyoterapist Prof. Dr. Reyhan Çeliker ise,  “Ekibimizde fizyoterapistlerin yanı sıra solunum fizyoterapisti ve konuşma terapisti de var. Bu tip yaralanmalarda rehabilitasyon uzun zaman gerektirir. Bazen 6 aya kadar devam edebilir. Amacımızı hastamızı maksimum fonksiyonel kapasitesine ulaştırabilmek ve yeniden üretken hale getirebilmektir.“ dedi.

Plastik Cerrahi Uzmanı Doç Dr. Şükrü Yazıcı da, Tatlıses’in sol burun ve kafada yaralanma olduğunu söyledi. Yazıcı, “ Bunların onarımının ilk ameliyatta yapmıştık. Dikişleri alındı. Saçlı deride birkaç dikiş var Onları da zaman içinde alacağız Burun görüntüsünde bir bozukluk yok. Saç derisinde de bir sorun olmayacaktır.“ diye konuştu.

İLK RÖPORTAJINI ACIBADEM SAĞLIK GRUBUNA VERDİ

Öte yandan İbrahim Tatlıses, Acıbadem Sağlık Grubu’na açıklamalarda bulundu. Tatlıses’in sözleriyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, Tatlıses’in, sevenlerine mesaj iletmek istediği kaydedildi. Açıklamada, Tatlıses’in, kendisini nasıl hissettiği yönündeki soruya, “Süperim, süper!” diye cevap verdiği belirtildi. Hastaneye yattığı günden itibaren kendisini yalnız bırakmayan sevenlerinden bahsedilirken duygulanan Tatlıses’in, “Sevenlerimin duasını bekliyorum. Sevenlerime kalbi duygularımı gönderiyorum.” dediği ifade edildi.

📆 28 Mart 2011 Pazartesi 16:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR