MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika, Toplum » Ak Parti 1.bölge adaylarına Bakan nasihatı
Ak Parti 1.bölge adaylarına Bakan nasihatı


Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığınca By otelde düzenlenen programın konuğu Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay oldu.

Düzenlenen yemekli toplantıda Ak Parti milletvekilliği için müracaat eden aday adaylarına, siyasetin uzun soluklu bir yol olduğunu belirten Günay, aday olamamaları durumunda ise teşkilat çalışmalarına tam destek vererek yer almaları gerektiğinin mesajını verdi.

Bakan Günay, “Ayrıca Bölgemizde Türkiye’nin birçok bölgesinde bir temayül yoklaması yapıldı. Kimlerin parti listelerinde bulunabileceklerine ilişkin olarak teşkilatımızın fikrini sormaya çalışıyoruz. Şu an kendi teşkilatımız içinde bir mülakat komitesi çalışıyor teker teker adaylarla görüşülüyor. Hepsinin içerisinden en iyisini seçip Türkiye’nin önüne çıkarmaya çalışacağız. Bir grup adayımız bu listeye girebilecek, bir grup adayımız bu listeye giremeyecek, ama siyaset uzun bir yoldur ve ben siyasette uzun bir yol almış olan bir arkadaşınızım diyen Bakan Günay, aday adayı olanlara siyasetin uzun bir yol olduğunu gün doğmadan nelerin doğacağını, güneşin hep aynı modda kalmayacağını ve her günün bir de sabahı olduğunu siyaset yapanlar hiçbir zaman unutmasınlar” dedi.

Günay, “Siyaset tek bir kimlik değildir. Siyaset uzun ince bir yoldur. Tahammül ister, gayret ister ve geleceğe hizmet için en çokta inanç ister, dedikten sonra katılan bütün aday adaylara başarılar diledi.”

Adayların, Ak Parti kürsüsünden Türkiye’ye yapacakları vaatler ve Ak Parti üzerinden Türkiye’ye hizmet edebileceklerine inançları oldukları için başvurduğunu, belirtti.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı  Hurşit Yıldırım; “Yapacağımız çalışmalarda eski ve yeni arkadaşlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Milletimizden aldığımız samimiyet ve sevgiyi seçmenlerimize ulaştırmak istiyoruz. Kadıköy’de her kapıyı çalacağız. Hedefimiz dünyada barış ve adaleti sağlayan Türklerin öncülük etmesidir” dedi.

Toplantıya Bakan Günay’ın yanı sıra Ak Parti İl Başkanlığı yönetiminden Selim Temurci, Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım, Ak Parti Kadıköy eski İlçe Başkanı ve 1. bölge aday adayı Muharrem Ödemiş, Ak Parti 1. Bölge SKM Başkanı Abubekir Taşyürek, aday adayları ve çok kalabalık Ak Parti üyeleri katıldı.Programın sonunda Kadıköy Ak Parti İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım ve Ak Parti Kadıköy eski İlçe Başkanı Muharrem Ödemiş, Bakan Günay’a küçük bir hediye takdim ettiler.

Galeri
📆 26 Mart 2011 Cumartesi 18:30   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Ak Parti 1.bölge adaylarına Bakan nasihatı” için bir cevap

 1. erol altunoglu dedi ki:

  AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı
  Nobel ve Tübitak Bilim Ödülleri sahibi
  Prof Dr Ahmet Ruhi MERMUT

  Prof. Dr. Ahmet Ruhi MERMUT kimdir?

  Bitlis’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladıktan sonra 1961 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesine girdi. 1964 yılında kendi bölümünde Asistan oldu. 1968 yılında doktor, 1974 yılında doçent ve 1979 yılında da Profesör oldu. 1968-71 yılları arasında Hollanda’nın Wageningen kentinde araştırmacı olarak çalıştı. 1982 yılında Kanada Saskatchewan Üniversitesinde öğretim üyesi olarak 22 yıl çalıştı. Şubat 2004 yılında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi oldu.

  2002 2010 yıları arasında Dünya Toprak Bilimi Kurumu Konsey üyesi ve I. bölüm başkanı oldu. Çalışma alanında dünyanın sayılı bilim adamları arasında yer aldı. Kanada da bulunduğu süre içinde hükümetin gelişmekte olan ülkelere yaptığı yardımlar çerçevesinde engin deneyimler elde etti.

  2005 yılında Amerika Toprak İlmi Cemiyeti Uluslararası Toprak Bilimi Ödülü,

  2005 yılında TÜBİTAK bilim ödülü,

  2005 yılında Amerika Agronomi ödülü,

  2004 yılında Amerika Toprak İlmi Cemiyeti Fellow ödülü,

  1999 yılında Kanada Toprak Bilimleri Cemiyeti Fellow ödülü aldı.

  2004-2007 yılları arasında Güney Kore Toprak Bilimleri Cemiyetine onur üyesi seçildi.

  2002-2004 yıllarında Kanada Toprak Bilimleri Cemiyeti Başkanı oldu.

  Bildigi yabancı diller: İngilizce (Ana dili gibi), Almanca (iyi), Hollandaca (iyi), Farsça (iyi), Portekizce (iyi), İspanyolca (orta), İtalyanca (orta), Arapça (düşük), Çince (düşük) ayrıca Tüm Orta Asya Türk Şiveleri.

  150 den fazla uluslararası dergilerde bilimsel yayın 19 Kitap ve 400 den fazla uluslararası bilimsel toplantıya katıldı. MÜSİAD’ın isteği üzerine 5 yıllık bir çalışma sonucunda “TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GÜCÜ ve GELECEĞİ” adlı raporu Aralık 2010 da yayınlandı. Raporun editörü ve 5 bölümün yazarı olarak görev aldı.

  Kızıl Çin, Hindistan, Brezilya, İran ve Etiyopya’da dersler verdi, araştırmalar yaptı ve çoğu gelişmekte olan ülkelerden olmak üzere 25 den fazla sayıda bilim adamı yetiştirdi.

  Projem Nedir?

  Günümüzde Türkiye’nin ihracatının %30’u tarıma dayalı ticaret ve sanayilerce gerçekleştirilmektedir ve Türkiye’ye net döviz kazandıran, yani ticaret açığı verilmeyen sektörler sadece tarıma dayalı sanayi kategorisindedir. Bugün tarım alanında dünyanın en gelişmiş ülkesi olan ABD, aynı zamanda tarım alanında araştırma-geliştirme alanlarında en çok yatırım yapan ve teşvik veren ülke konumundadır. Tarım sektörünün en önemli özelliği dünyadaki tüm ülkeler için stratejik öneme sahip olan gıda güvenliğini sağlamış olmasıdır.

  1) Bugüne kadar tarım Türkiye’de yeterince modern bir yatırım alanı olarak ele alınamamış ve sektörün piyasa ve girişimcilik ayakları bir türlü oluşturulamamıştır. Tarımın milli gelir içindeki payı ve kişi başına verim gibi faktörler, büyük bir nimetten gereğince yararlanılamadığını açıkça göstermektedir. Tarımsal potansiyelimiz bilimsel olarak analiz edildiğinde ve bitkisel ve hayvansal üretimle endüstri ve pazarlama hep birlikte ele alındığında tarımın katma değer olarak ekonomimize ve dolayısıyla kalkınmamızda çok büyük itici güç olacağı kesindir.

  Her şeyden önce tarımda şu iki ilkenin benimsenmesi şarttır:

  a) Tarımsal üretim politikası, esas olarak pazar eğilimleri, sanayici ve tüketici beklentileri ile ekolojik koşullar dikkate alınarak oluşturulmalıdır,

  b) Türkiye’de tarımsal üretim düşük maliyetle ve yüksek verimle yapılmalıdır. Özellikle Avrupa Birliği’ne girme arzusu içerisinde olduğumuz bir dönemde bölgemiz, stabil olmayan bir bölge durumdadır. Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi Demokratik açılım ve bölge barışı için de son derece önemlidir. Tarımda yüksek bir potansiyel gücümüz var ve bu gücü de çok iyi kullanabilmeliyiz.

  Bu ilkeler doğrultusunda “TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GÜCÜ ve GELECEĞİ” adlı kitapta yer alan bulgular üzerine yaklaşık %30 nüfusu içinde barındıran ülkemiz tarımının sürdürülebilir bir üretim artışı ile yüksek tarımsal potansiyeline ulaşması projesi temel amacımdır.

  2) Kaliteli ve sürdürülebilir gıda üretiminin sağlanması için Türkiye’de Uluslararası bir Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin kurulması için mücadele başlattım. Bu araştırma merkezinde önemli çalışma kollarından birisi de gıda endüstrisi olmalıdır. Bu merkez:

  gelişmekte olan ülkeler teknoloji transferinde katalitik bir rol üslenecek,

  gıda güvenliği ve sağlığı ve,

  Uluslararası teknoloji transferi, eğitim, araştırma ve geliştirme sağlayacaktır.

  3) Gıda endüstrisi için gerekli bilgisayar yazılım alanında araştırma merkezlerinde

  olanaklar geliştirilecektir,

  4) Tarımsal makine endüstrisinin desteklendirilecek ve

  5) Analiz ve laboratuar olanaklarının arttırılarak dünyada gerçek anlamda rekabet

  sağlanacaktır.

  Neden Milletvekili Olmak İstiyor ve Ne Kazandırabilirim?

  AB üyelik sürecinde Türkiye’nin tarım sektörünü sadece “uyum” ve hatta “bir yükten kurtulma” perspektifinden değil, kalkınmanın motor güçlerinden biri durumuna getirme açısından aktif sorumluluk alarak ve Dünya Doğal Kaynakları (özellikle TOPRAK ve SU ve güvenli gıda üretimi) üzerinde elde ettiğim engin deneyimlerimi ülkemiz tarımının kalkınmasında kullanmak istiyorum. Tarımın ekonomik güç kazanmasında ve dolayısıyla ülkemiz kalkınmasında çok büyük bir itici güç ve önemi olduğuna inanıyorum.

  Temenni ve Sonuç

  Dünyadaki son gelişmeler karşısında Türkiye’nin etkin rol alması, bilgi transferi ve deneyimlerin aktarılması ve liderlik yapması bakımından ülkemizde bulunan yüksek tarımsal potansiyele ulaşılması için tam bir hassasiyet gösterilmesi inancını taşımaktayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR