MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş » Çete, taraftar grubunu tehdit etmiş
Çete, taraftar grubunu tehdit etmiş


Gözaltındaki Sosylog S.T. İle eski polis memuru G.A.’nın da aralarında bulunduğu 28 şüphelinin adliyeye sevk edilmesinin ardından yazılı bir açıklama ile operasyon hakkında bilgi verildi.

13 ayrı olayın aydınlatıldığı soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında tehdit, iş yeri kurşunlama, silahla yaralama gibi iddiaların bulunduğu belirtildi. Aydınlatılan eylemlerden birinin, taraftar grubunun tehdit edilmesi olarak belirtilmesi dikkat çekti.

İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonda bazı suçlar kapsamında bur suç örgütünün tespit edildiği ve bu kapsamda araştırmalara başlandığı belirtildi. Alınan bilgiler ve müştekilerin başvuruları doğrultusunda yağma, tehdit, iş yeri kurşunlama ve silahlı yaralama gibi bazı suçların mercek altına alındığı ifade edildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada Beşiktaş, Şişli, Bayrampaşa, Ümraniye, Kadıköy, Küçükçekmece, Esenyurt, Güngören ile Bursa’da polisin harekete geçtiği ve belirlenen adreslere operasyon yaptığı belirtildi.

Operasyonlarda aralarında sosyolog S.T. ile polislikten ayrılma G.A’nın da bulunduğu belirtildi. Organize Şube’de sorgulanan şüpheliler bu sabah erken saatlerde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.
Polisin tespitlerine göre gözaltına alınan şüphelilerin karıştıkları 13 ayrı olay belirtildi. Beşiktaş’taki bir eğlence mekanı sahibinin evinin yakılması, bir iş yerinin kurşunlanması gibi olayların da belirtildiği açıklamada, aydınlatılan eylemler arasında “Beşiktaş ilçesinde Beşiktaş-Denizlispor futbol müsabakasında yönetim aleyhtarı taraftarların maddi menfaat karşılığında tehdit ve darp edilmesi” de yer aldı.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 25 Mart 2011 Cuma 16:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR