MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Ak Parti İstanbul’da temayül yoklaması yaptı
Ak Parti İstanbul’da temayül yoklaması yaptı


Milletvekili olabilmek için müracaat eden adaylar için İl Başkanlığımızın düzenlediği birinci bölge temayül yoklaması Bağlarbaşı kültür merkezinde yapıldı. Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu temayüle gelerek aday adaylarına başarılar diledi.

Üsküdar Belediye Başkanlığının mükemmel ev sahipliğinde gerçekleşen temayül de 318 aday adayı yarıştı.

İki Bin’in üzerinde kullanılan oy dağılımında Erol Kaya 1330 oy la birinci, Metin Külünk 1263 oyla ikinci olurken eski Kadıköy ilçe Başkanı Muharrem Ödemiş aldığı 1193 oy la üçüncü oldu.

1.Bölge’de tanınan isimler arasında;

Metin KÜLÜNK          1263 oy
Muharrem ÖDEMİŞ    1193 oy
Zekeriya ERDİM         1098 oy
Erkan HACISALİHOĞLU 705 oy
Ekrem OKUTAN          563 oy
Osman BOYRAZ          509 oy
Arif DAĞLAR                432 oy
Fikri KÖSE                    414 oy
Halil SAYIN                  248 oy
Kadem EKŞİ                 128 oy

Abdullah Bayram              95 oy aldılar. 

Haber: Ercüment Göy

Galeri
📆 21 Mart 2011 Pazartesi 13:58   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Ak Parti İstanbul’da temayül yoklaması yaptı” için bir cevap

 1. erol altunoglu dedi ki:

  AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı
  Nobel ve Tübitak Bilim Ödülleri sahibi
  Prof Dr Ahmet Ruhi MERMUT

  Prof. Dr. Ahmet Ruhi MERMUT kimdir?

  Bitlis’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladıktan sonra 1961 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesine girdi. 1964 yılında kendi bölümünde Asistan oldu. 1968 yılında doktor, 1974 yılında doçent ve 1979 yılında da Profesör oldu. 1968-71 yılları arasında Hollanda’nın Wageningen kentinde araştırmacı olarak çalıştı. 1982 yılında Kanada Saskatchewan Üniversitesinde öğretim üyesi olarak 22 yıl çalıştı. Şubat 2004 yılında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi oldu.

  2002 2010 yıları arasında Dünya Toprak Bilimi Kurumu Konsey üyesi ve I. bölüm başkanı oldu. Çalışma alanında dünyanın sayılı bilim adamları arasında yer aldı. Kanada da bulunduğu süre içinde hükümetin gelişmekte olan ülkelere yaptığı yardımlar çerçevesinde engin deneyimler elde etti.

  2005 yılında Amerika Toprak İlmi Cemiyeti Uluslararası Toprak Bilimi Ödülü,

  2005 yılında TÜBİTAK bilim ödülü,

  2005 yılında Amerika Agronomi ödülü,

  2004 yılında Amerika Toprak İlmi Cemiyeti Fellow ödülü,

  1999 yılında Kanada Toprak Bilimleri Cemiyeti Fellow ödülü aldı.

  2004-2007 yılları arasında Güney Kore Toprak Bilimleri Cemiyetine onur üyesi seçildi.

  2002-2004 yıllarında Kanada Toprak Bilimleri Cemiyeti Başkanı oldu.

  Bildigi yabancı diller: İngilizce (Ana dili gibi), Almanca (iyi), Hollandaca (iyi), Farsça (iyi), Portekizce (iyi), İspanyolca (orta), İtalyanca (orta), Arapça (düşük), Çince (düşük) ayrıca Tüm Orta Asya Türk Şiveleri.

  150 den fazla uluslararası dergilerde bilimsel yayın 19 Kitap ve 400 den fazla uluslararası bilimsel toplantıya katıldı. MÜSİAD’ın isteği üzerine 5 yıllık bir çalışma sonucunda “TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GÜCÜ ve GELECEĞİ” adlı raporu Aralık 2010 da yayınlandı. Raporun editörü ve 5 bölümün yazarı olarak görev aldı.

  Kızıl Çin, Hindistan, Brezilya, İran ve Etiyopya’da dersler verdi, araştırmalar yaptı ve çoğu gelişmekte olan ülkelerden olmak üzere 25 den fazla sayıda bilim adamı yetiştirdi.

  Projem Nedir?

  Günümüzde Türkiye’nin ihracatının %30’u tarıma dayalı ticaret ve sanayilerce gerçekleştirilmektedir ve Türkiye’ye net döviz kazandıran, yani ticaret açığı verilmeyen sektörler sadece tarıma dayalı sanayi kategorisindedir. Bugün tarım alanında dünyanın en gelişmiş ülkesi olan ABD, aynı zamanda tarım alanında araştırma-geliştirme alanlarında en çok yatırım yapan ve teşvik veren ülke konumundadır. Tarım sektörünün en önemli özelliği dünyadaki tüm ülkeler için stratejik öneme sahip olan gıda güvenliğini sağlamış olmasıdır.

  1) Bugüne kadar tarım Türkiye’de yeterince modern bir yatırım alanı olarak ele alınamamış ve sektörün piyasa ve girişimcilik ayakları bir türlü oluşturulamamıştır. Tarımın milli gelir içindeki payı ve kişi başına verim gibi faktörler, büyük bir nimetten gereğince yararlanılamadığını açıkça göstermektedir. Tarımsal potansiyelimiz bilimsel olarak analiz edildiğinde ve bitkisel ve hayvansal üretimle endüstri ve pazarlama hep birlikte ele alındığında tarımın katma değer olarak ekonomimize ve dolayısıyla kalkınmamızda çok büyük itici güç olacağı kesindir.

  Her şeyden önce tarımda şu iki ilkenin benimsenmesi şarttır:

  a) Tarımsal üretim politikası, esas olarak pazar eğilimleri, sanayici ve tüketici beklentileri ile ekolojik koşullar dikkate alınarak oluşturulmalıdır,

  b) Türkiye’de tarımsal üretim düşük maliyetle ve yüksek verimle yapılmalıdır. Özellikle Avrupa Birliği’ne girme arzusu içerisinde olduğumuz bir dönemde bölgemiz, stabil olmayan bir bölge durumdadır. Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi Demokratik açılım ve bölge barışı için de son derece önemlidir. Tarımda yüksek bir potansiyel gücümüz var ve bu gücü de çok iyi kullanabilmeliyiz.

  Bu ilkeler doğrultusunda “TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GÜCÜ ve GELECEĞİ” adlı kitapta yer alan bulgular üzerine yaklaşık %30 nüfusu içinde barındıran ülkemiz tarımının sürdürülebilir bir üretim artışı ile yüksek tarımsal potansiyeline ulaşması projesi temel amacımdır.

  2) Kaliteli ve sürdürülebilir gıda üretiminin sağlanması için Türkiye’de Uluslararası bir Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin kurulması için mücadele başlattım. Bu araştırma merkezinde önemli çalışma kollarından birisi de gıda endüstrisi olmalıdır. Bu merkez:

  gelişmekte olan ülkeler teknoloji transferinde katalitik bir rol üslenecek,

  gıda güvenliği ve sağlığı ve,

  Uluslararası teknoloji transferi, eğitim, araştırma ve geliştirme sağlayacaktır.

  3) Gıda endüstrisi için gerekli bilgisayar yazılım alanında araştırma merkezlerinde

  olanaklar geliştirilecektir,

  4) Tarımsal makine endüstrisinin desteklendirilecek ve

  5) Analiz ve laboratuar olanaklarının arttırılarak dünyada gerçek anlamda rekabet

  sağlanacaktır.

  Neden Milletvekili Olmak İstiyor ve Ne Kazandırabilirim?

  AB üyelik sürecinde Türkiye’nin tarım sektörünü sadece “uyum” ve hatta “bir yükten kurtulma” perspektifinden değil, kalkınmanın motor güçlerinden biri durumuna getirme açısından aktif sorumluluk alarak ve Dünya Doğal Kaynakları (özellikle TOPRAK ve SU ve güvenli gıda üretimi) üzerinde elde ettiğim engin deneyimlerimi ülkemiz tarımının kalkınmasında kullanmak istiyorum. Tarımın ekonomik güç kazanmasında ve dolayısıyla ülkemiz kalkınmasında çok büyük bir itici güç ve önemi olduğuna inanıyorum.

  Temenni ve Sonuç

  Dünyadaki son gelişmeler karşısında Türkiye’nin etkin rol alması, bilgi transferi ve deneyimlerin aktarılması ve liderlik yapması bakımından ülkemizde bulunan yüksek tarımsal potansiyele ulaşılması için tam bir hassasiyet gösterilmesi inancını taşımaktayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR