MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Şenol Yondemir’de MHP’den aday adayı
Şenol Yondemir’de MHP’den aday adayı


Ülkücü camianın çok sevdiği Şenol Yondemir, MHP İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

MHP Milletvekili Aday Adayı Şenol Yondemir ile söyleşi

2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde MHP’den aday adayı olan Şenol Yondemir
ile bir söyleşi

MHP’lilerin çok sevdiği ve takdir ettiği evinde huzur ve mutluluğu yakalamış, işinde başarılı olmuş, ülke ve insan sevdalısı, demokrasi aşığı Şenol Yondemir, kim? 

Sayın başkanım bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Gümüşhaneli bir ailenin çocuğu olarak 1963 yılında Sakarya/Akyazı’da dünyaya geldim. Akyazı’da başladığım İlkokulu, Kartal Ergenekon İlkokulu’nda tamamladım. 1980 yılında Maltepe Orhangazi Lisesi’nden mezun olduktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümüne girdim. 1985’de üniversiteyi bitirip, iş hayatına atıldım. Askerlik, evlilik ve siyaset derken işte bugünlere geldik. 

 Sayın başkanım şu an ne iş yapıyorsunuz?

Üniversiteyi bitirince babamın yanında çalışmaya başladım. Kısa bir süre sonrada Nisan 1986’da yedek subay olarak askere gittim.31 Temmuz 1987’de askerliğimi tamamladım. Babamın kalp rahatsızlığı nedeniyle, ailemin de en küçük çocuğu olarak tahsilimle ilgili çalışmayıp baba işinde çalışmaya devam ettim. Soyadımız gibi demir-metal sektöründe üretici olarak başladığım işimi halen mobilya, kanepe oturma grupları mekanizmaları ve çeşitli metal imalat işleri yaparak sürdürüyorum. İmal etmek, yeni şeyler üretmek insana ayrı bir haz veriyor. 

 Milliyetçi Hareket Partisi ile ne zaman tanıştınız?

Milliyetçi Hareket Partisi ile tanışmam Akyazı’da daha ilkokul çağlarında oldu. Ağabeyim Şahin Yondemir, 1968’de Akyazı Ülkü Ocaklarının kurucuları arasındaydı.1973’de İstanbul’a taşındıktan sonra da hep Ülkücü ve MHP camiasıyla birlikte oldum.7 yaşında tanıştığım Ülkücü camianın bugünde içindeyim, ALLAH nasip ederse 70’inde de içinde olacağım. Ayrıca birçok dernek ve vakıflarda yöneticilik yaptım. Fakat zamanımın ve enerjimin büyük bölümünü MHP’de harcadım.

 Şenol Bey, neden Milliyetçi Hareket Partisi diye bir soru sorsam, ne dersiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülke ve dünya görüşü, ideolojisi ile yoğrulup kendimi ülkücülüğün bir parçası olarak hissettiğim için Milliyetçi Hareket Partisi’ndeyim.

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde hangi görevlerde bulundunuz?

1994’de İstanbul İl Genel Meclis üyesi adayı,1999’da Kartal Belediye Meclis üyesi adayı oldum.1994–2007 yılları arasında Kartal İlçe teşkilatımızda Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. 26 Mayıs 2007–15 0cak 2010 tarihleri arasında da Milliyetçi Hareket Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevini yaptım. 

Şenol Bey, 2011 Milletvekili seçimlerinde aday olacağınız söyleniyor. MHP tabanında ve Kartal’lıda böyle bir beklenti var. Milletvekili seçimlerinde aday olacak mısınız?

2011 Milletvekili seçimlerinde Cenab-ı Allah nasip ederse aday adayıyım. 

 Sayın başkanım, biz sizi tanıyoruz. Çalışkan, gayretli ve başarılısınız. Ancak seçmenin kafasındaki soru şu: “Size niye oy versin?”

Küçük yaşlardan beri yaşadığım bölge ve ülkemin sorunlarını yakından görüp bilen; artık tecrübe olarak da kendini hazır hisseden bir birey olarak halkımızın ve tabanın sesi olmak için Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olmaya karar verdim.

Partili olsun, olmasın toplumun tüm kesimleriyle barışık ve iyi ilişkiler içinde olan bir yapıya sahibim. Türk Milletine hizmet etmeyi kendime bir hayat felsefesi edinmiş bir insan olarak; hiç bir ayrım yapmaksızın toplumun tüm kesimlerinin sorunlarını, dertlerini kendi derdim ve sorunum olarak görüp hizmet etmeye talibim. Ülkemiz insanı kendine yakın, onlarla kolay iletişim kuran; yüreğini ve elini dostça uzatan temsilciler istiyor. Ben de; ben olmayı bir yana bırakıp biz olmayı düstur edinmiş bir insan olarak ülkemize ve milletimize en iyi şekilde hizmet edeceğime inanıyorum.

 Neden MHP? MHP’yi diğer partilerden üstün kılan özellikler nelerdir? Bize kısaca anlatır mısınız?

Milliyetçi Hareket Partisi, kendini ülkesine ve milletine adamışların partisidir. Söylemi de; önce ülkem ve milletim sonra partim olmuştur. Bunun en iyi örneklerinden biride;1999 seçimlerinden sonra kurulan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de içinde bulunduğu hükümette, en çok işe, aşa ihtiyacı olanların partisi olmasına rağmen Kamuda işe almayı düzenleyen yasaya imza atmıştır. Çünkü ülkenin kalkınması ve insanımızın huzuru için adam kayırmacılığı, yandaşçılığı bitirmeyi esas almıştır. Bu ve benzeri birçok düzenlemeyi hayata geçirmiştir. Yeri gelmiş Genel Başkanımız Devlet Bahçeli,  Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapan Genel Merkez, İl ve İlçe teşkilat mensuplarına “Ya siyaset Ya İş demiştir.” 

Ülkemizin birlik, bütünlüğü için milli duruş sergileyen tek parti MHP’dir. Milliyetçi Hareket Partisi duruşundan taviz vermeyen; tüm gücünü yalnız ve yalnızca milletinden alan, yabancılardan medet ummayan tek adres MHP ve onun lideri Dr. Devlet Bahçeli’dir. 

Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında; herkesin işi ve aşı olacak, eğitim sorunlarımız çözülecek, sağlık hizmeti parasız olacak, Ülkede birlik ve huzur sağlanacak. Sömürü değil, hakça paylaşım için, adalet için, eşitlik için, yeniden büyük güçlü Türkiye için MHP diyoruz.

Dünya yeniden şekillenirken bizler içeride birbiriyle didişen, kavga eden, dış mihraklardan medet uman görüntülerden uzaklaşmalıyız. Ülkemiz insanı için kendi hür irademizle; uzlaşıyla, hoşgörüyle, sevgiyle yapılması gerekenleri hızla hayata geçirmeliyiz. Ülkemiz insanının devletiyle barışık, huzur içinde olduğu bir ortamda Türkiye’mizin önü açık, geleceği aydınlık olacaktır.

Geçmişten ders çıkarıp, geleceğe güvenle bakalım. Türkiye’miz jeopolitik olarak dünyanın merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Fakat bizler Türkiye’mizin konumunun ve gücünün yeterince farkında değiliz. Uzakdoğu, Türk Cumhuriyetleri ve komşularımızdaki gelişmelerin bizi daha da merkez yapması kaçınılmazdır. Bulunduğumuz coğrafya enerji kaynaklarının çok yakınında ve geçiş noktasındadır. Eğer bizler bu durumu iyi değerlendirir ve geleceğe dönük gerekli planlarımızı yapabilirsek Cumhuriyetimizin 100. yılında; 2023’de İstanbul cazibe merkezi, Türkiye’miz Lider Ülke olacaktır. Yarın çok geç olabilir, inancımızı yitirmeyelim. Ben olmayı bir yana bırakıp biz olmayı başardığımızda aşamayacağımız engel yoktur.

Bütün bunları gerçekleştirecek, insanımızı içine düştüğü bu karmaşık, güveni kalmayan ortamdan hızla uzaklaştırarak,  Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve büyümesini sağlayacak olan tek güç Milliyetçi Hareket Partisi İktidarıdır. Cenab-ı Allah Türk Milletinin Yar ve Yardımcısı olsun. Saygılarımla.

Haber-Kaynak: Ebubekir Kara

📆 19 Mart 2011 Cumartesi 15:13   ·   💬 7 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Şenol Yondemir’de MHP’den aday adayı” için 7 cevap

 1. Ahmet Yıldırım dedi ki:

  Gerçekten mükemmel bir insan,ben partili birisi değilim ama bu adam için kesinlikle oy verilir

 2. serhat kısa dedi ki:

  Mecliste yer alması gereken bir isim.

 3. Nuri Özkök dedi ki:

  Sayın Şenol Yondemir gibi dürüst,vatansever,her işinde doğruyu arayan biri olarak milletvekilliğine en çok onun yakışacağını ve bizleri temsil edeceğini düşünüyorum…

 4. Zeynep Yılmaz dedi ki:

  Sizin Her Zaman Yanınızda Destekçiniziz… Yolunuz Açık Olsun.

 5. oğuz murat özkök dedi ki:

  Şenol Bey Tarafından Temsil Edilmek En Büyük Şeref ve Mutluluktur.Dualarımız Sizinle.

 6. Rıfat Özkök dedi ki:

  Şenol Yondemir’e bu yolda başarılar dilerim..Allah yolunu açık etsin.. Milletvekilliğine yakışacak ender insanlardan birisidir..Ve her anlamda örnek birisidir.. Başarılar seninle olsun başkanım…

 7. MEHMET GÜMÜŞ dedi ki:

  Şenol Yondemir Çevresinde dürüst, sevilen sayılan bir isimdir.Kendisine başarılarının devamı diler, ALLAH yolunu açık etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR