MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » İstanbul Yerel Basın Birliği SANCAKTEPE’de
İstanbul Yerel Basın Birliği SANCAKTEPE’de


İstanbul Yerel Basın Birliği yöneticilerine destek veren Başkan Erdem; “Her zaman yanınızdayım” dedi.

Kartal, Tuzla ve Üsküdar’dan sonra Sancaktepe Belediyesi’ni ziyaret eden İstanbul Yerel Basın Birliği yöneticilerine destek veren Başkan Erdem; “Her zaman yanınızdayım” dedi.

İstanbul genelindeki tüm yerel basın kuruluşlarını tek çatı altında toplayarak; sektörün sorun, sıkıntı ve isteklerini dile getirmek ve çareler üretmek amacıyla kurulan Ali Rıza Yıldız başkanlığındaki İstanbul Yerel Basın Birliği, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda her kesimden büyük destek gören birliğin yerel yönetim ziyaretleri sürüyor.

 

Kartal, Tuzla ve Üsküdar’dan sonra Sancaktepe Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan İsmail Erdem ile görüş alış verişinde bulunan birlik kurucu başkanı Ali Rıza Yıldız, yöneticiler Arslan Ariç, Mahmut Boydak ve Kenan Gülerci; yerel basın sektörünün sorun ve taleplerini dile getirmeye devam edeceklerinin mesajını verdiler.

 

Sancaktepe Belediyesi’ne gerçekleştirilen ziyarette ilk önce Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Birol Alpat’la bir araya gelindi. Buradaki hoş sohbet ortamda; yerel yönetimlerle yerel basın ilişkilerinin nasıl olması gerektiği üzerine karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Daha sonra Başkan İsmail Erdem’in makamına geçildi. Erdem, birlik yöneticilerini kapıda karşılayıp, tek tek ilgilendi. 

Başkan İsmail Erdem; “Bu birliği kurduğunuz için sizleri tebrik ediyorum”

Başkan İsmail Erdem görüşmede yaptığı değerlendirmelerde, “Bu birliği kurduğunuz için sizleri tebrik ediyorum. Birlik ve beraberliğin sizleri güçlü kılacağına ve daha güzel yerlere getireceğine inanıyorum. Sizinle her konuda hemfikiriz ve inşallah fikir birliği içinde çalışacağız. Artık toplum barış- dostluk- kardeşlik ve dayanışma istiyor” dedi.

“Güzel projelerle toplum yararına çalışmalıyız” diyen İsmail Erdem, “Yerel medya güçlü bir unsurdur. Her zaman sizleri önemsiyorum. Biz, faydalı ve faydasızları ayırt ediyoruz. Seçimden seçime veya bayramdan bayrama gazete çıkaranla değil, gerçek gazetecilerle çalışmak istiyoruz. Elinde bir çanta veya kalemle dolaşanlara prim vermeyiz” dedi.

Yıldız; ‘Herkes işini yapsın’

 Sancaktepe Belediyesi’ndeki görüşmelerde yerel medyanın durumu değerlendirildi. Birlik Başkanı Ali Rıza Yıldız, “Yerel basına çeki düzen getirecek birtakım projeler tasarlıyoruz. Bu projeleri daha sonra yetkililere iletip hayata geçirilmesi noktasında takipçisi olacağız” dedi. “İstiyoruz ki yerel basın sektörü istikrarlı ve düzenli yayınlardan oluşsun” diyen Yıldız, “Herkes işini yapmalı. Gazetecilikle ilgisi ve alakası olmayan kişilerin bu sektörde kendine yer bulmasının önüne geçilsin” dedi.

“Bütün sermayesi elindeki çanta ve bir cep telefonu olan herkes bu işe kalkışmasın. Yerel gazete patronları gerçekten patron olsun” diyen Yıldız; “Yerel gazete çalışanlarının sigortası mutlaka olsun. Gazete sahipleri de vergi dairelerine kayıt olsun ve BAĞ-KUR’lu olsunlar. ‘Ayda bir gazete çıkarıyorum’ diyen ve sadece iki yüz gazete basıp bunun birazını belediyelere, birazını da parti merkezlerine bırakan herkes, ‘ben basın mensubuyum’ demesin. İşte biz bu kişilerin önünü keseceğiz. Herkes işini yaparsa sizler de daha rahat çalışırsınız” dedi.

Galeri
📆 17 Mart 2011 Perşembe 18:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR