MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Etkinlikler, Flaş, Manşet, Toplum » Ataşehir’de emekçi kadınlar günü kutlandı
Ataşehir’de emekçi kadınlar günü kutlandı


Ataşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Ataşehirli kadınlarla birlikte kutladı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında daha önce hiç sinemaya gitmemiş 400 Ataşehirli kadını sinema ile buluşturan Ataşehir Belediyesi, kadınlara bu özel günlerinde karanfil ve hediyeler dağıttı.  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkan yardımcıları, birim müdürleri, personel ve ilçe meclis üyelerinden oluşan gruplar, Ataşehir’in tüm mahallelerini ziyaret ederek sabah işe giden, çocuğunu okula götüren, işyerini açan Ataşehirli kadınların tek tek Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Belediye bünyesinde çalışan kadınları da unutmayan Başkan Battal İlgezdi, bütün kadın personelin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı ve günün anısına karanfil ile hediyeler sundu.

Kadınların hem iş hayatı hem de sosyal hayatın içerisinde olmalarının çağdaş toplum olabilmenin en önemli koşullarından biri olduğunu vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Kadınlarımızın sahip olduğu güç, ekonomik hayatın içerisinde bir emeğe dönüşerek, kişisel ve milli servetimizin hızla yükselebilmesini sağlamaktadır. Kadınlarımızı sosyal, siyasal ve ekonomik hayatın içerinde geri planda bırakan bütün şartlar irdelenmeli ve bu şartları yok etmek için en çok kadınlarımız çalışmalıdır.

Tarih şimdi 2011 yılını gösteriyor, kadınlara uygulanan töre cinayetleri, tacizler, dayaklar, cinsiyet ayrımcılığı bitmiyor, yarın 2020 sonra 2050 olacak. Ancak siz değerli kadınlarımız, yaşadığınız sorunlara öncelikle siz hayır derseniz, çözümler hızlanacak. Bunun için öncelikle ekonomik, sosyal ve siyasal hayata girmeyi arzu etmeniz ve buralarda varlığınızı korumak için çaba göstermeniz gerekmektedir. Annelerimizin, kız kardeşlerimizin, eşlerimizin ve kızlarımızın, yani tüm kadınlarımızın Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

📆 09 Mart 2011 Çarşamba 10:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR