MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Suadiye » Kadıköy Fotoğraf Günleri’ne son başvuru 30 Nisan…
Kadıköy Fotoğraf Günleri’ne son başvuru 30 Nisan…


Anadolu yakasının en önemli fotoğraf organizasyonu olan Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda 9-10-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Kadıköy Fotoğraf Günleri yerli, yabancı, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açık. Fotoamele Fotoğraf Grubu, Kadıköy Belediyesi ve Bostancı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile her yıl düzenlenen etkinliğe bu yıl yurtdışından da katılımların olması bekleniyor. Küratörlüğünü Sanat Tarihçi Uğur Karakadı’nın yaptığı etkinliğin, Genel Koordinatörlüğünü Fotoğrafçı Ayşe Küçükkurt, Teknik Yönetmenliğini ise Fotoğrafçı Sena Çenkoğlu yapıyor. Profesyonel ve amatörlerin aynı perdede buluşarak saydam gösteriler yaptığı Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin bu yıl amatör bölümüne Fotoamele üyelerinin dışından da amatör fotoğrafçı kabul edeceklerini belirten Genel Koordinatör Ayşe Küçükkurt şunları söyledi: “Kadıköy Fotoğraf Günleri artık geleneksel hale geliyor.

Her yıl farklı temalarla, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar bu etkinliğe destek vererek bu günlere kadar gelmesini sağladılar. Bu yıl Kadıköy Fotoğraf Günleri’ne yurt dışından da katılımlar bekliyoruz. Ayrıca 2 amatör fotoğrafçı arkadaşımızı Konuk Amatör bölüm diye bir bölüm açtık, oraya alacağız. Bu güne kadar Bostancı Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık sınıfı öğrencileri dışından kimseyi amatör bölüme kabul etmedik. Bu yıl fotoğraf sanatına bir katkımız daha olsun bizim öğrencimiz olma fırsatı bulamamış arkadaşlara da fırsat tanıyalım istedik. Ayrıca farklı sürprizlerde hazırlıyoruz. Tabi bu etkinliğimize sponsor desteği istiyoruz. Fotoğraf sanatına gönül vermiş herkesi etkinliğimize destek vermeye bekliyoruz. 4. Kadıköy Fotoğraf Günleri için amatör başvurular 30 Nisan tarihinde sona erecek. Bu tarihe kadar hem bizim öğrencilerimiz hem de öğrencilerimiz dışından katılacak amatör fotoğrafçılar hazırladıkları saydam gösterilerini PK, 85 Bostancı İstanbul adresine, başvuru formunu doldurup, şartları yerine getirerek gönderecekler.

30 Nisan tarihinden sonra gelen başvurular kabul edilmeyecek. Katılmak isteyen tüm fotoğrafçılar başvuru formu ve diğer açıklamalar için www.fotoamele.com adresini ziyaret edebilirler. Profesyonel Başvurular ise 30 Mayıs tarihinde sona erecek. Bu yıl 6’sı bizim öğrencimiz , 2’si konuk olmak üzere 8 amatör fotoğrafçı saydam gösteri yapacak. Amatör bölüm için başvuruda bulunan her fotoğrafçının gösterisi Fotoamele yönetimi tarafından seyredilerek içinden seçmeler yapılacak. Seçilmeyen gösterilerin CD’leri etkinlik süresince sahiplerine iade edilecek. Alınmayan CD’ler imha edilecek. Profesyonel bölümde katılım için henüz kişi sayısı belirlemedik. Katılıma göre belirleyeceğiz. Tema olarak Kare Kare Türkiye’yi seçtik. Ülkemizin bilinmeyen ya da az bilinen güzelliklerini gözler önüne sermeyi amaçlıyoruz.”

Küçükkurt ayrıca Facebook’ta kurulan  Fotoamele, Ataşehir Fotoğraf Topluluğu ya da Kadıköy Fotoğraf Günleri gruplarına üye olarak hem etkinlik hakkında hem de diğer fotoğraf etkinlikleri hakkında bilgi alınabileceğini de sözlerine ekledi. Fotoamele Fotoğraf Grubu’nun 2007 yılında kurularak 2008 yılında aktif olarak çalışmalara başladığını belirten Küçükkurt, sergiler, slayt gösterileri, fotoğraf uygulama atölyeleri gibi etkinlikleri de ücretsiz olarak fotoğraf severlere sunduklarını belirtti. Küçükkurt: “Önümüzdeki dönemde 3 büyük sergimiz var.

Biri Bostancı Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık sınıfının yılsonu sergisi, biri Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüllü Evi’nde yürüttüğümüz atölye çalışmasının sergisi, bir diğeri ise Fotoamele genel sergisi. Ayrıca yaklaşan genel seçimler içinde bir proje hazırladık.

‘Seçmenin Gözünden Seçim Sergi Projesi’. Bu projemiz boyunca katılımcı arkadaşlar seçimle ilgili bir belgesel çalışması yapacaklar. Fotoamele yöneticileri olarak bizde kendilerine ücretsiz editörlük hizmeti vereceğiz. Çekilen fotoğraflar arasından sergilenmek üzere

fotoğraflar seçilecek. Sergi masrafları katılımcı sayısına bölünecek ve sergi açılacak. Dileyen fotoğraf sever bu çalışmamıza da katılabilirler. Bunun için kendilerinden hiçbir ücret talep edilmiyor. Detaylı bilgiyi Facebook’tan Fotoamele grubuna üye olarak alabilirler” diye konuştu. Fotoğrafa olan ilginin gün geçtikçe arttığını da söyleyen Küçükkurt, fotoğraf sanatının gelişmesi, Türk fotoğrafçıların ülkemizi uluslar arası platformlarda daha fazla temsil edebilmesi için fotoğrafla ilgili organizasyonların çok önemli olduğunu vurguladı. Küçükkurt amaçlarının Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni uluslar arası platforma taşımak olduğunu da sözlerine ekledi.

📆 08 Mart 2011 Salı 12:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR