MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Manşet, Toplum » İstanbul Yerel Basın Birliği sahaya indi
İstanbul Yerel Basın Birliği sahaya indi


Büyük yankı uyandıran Ataşehir Marriott Otel’deki tanıtım gecesinin ardından sahaya inen İstanbul Yerel Basın Birliği, belediye ziyaretleri ile çalışmalarının startını verdi.

İstanbul Yerel Basın Birliği Kurucu Başkanı Ali Rıza Yıldız, beraberinde kurucu yöneticiler Arslan Ariç, Vural Dağtekin ve Kenan Gülerci ile birlikte Kartal Belediyesi’ne yaptığı ziyarette Belediye Başkanı Altınok Öz ile bir araya geldi. Görüşmede; Başkan Öz, öncelikle yerel basının önemine değinerek, “Haber birdir, yorum muhteliftir” diyerek,  Yerel Basın Birliği’nin kuruluşuna olan güven ve inancını belirtti.

 

Altınok Öz; “İstanbul gibi büyük bir metropolde oluşan olaylardan ancak yerel basın sayesinde bilgi sahibi olabiliriz. Yerel basın bize göre  toplumun aynasıdır. Bu nedenle ciddi manada bir görev yapmaktadır. Bunun için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi. Altınok Öz, Kartal’da çok büyük sorunların olduğunu, bu sorunların ancak birlik ve beraberlik içinde çözüleceğini, ancak bu şekilde sorunların üstesinden gelineceğini ifade ederek;

“İlçemizde Tekel arsasıyla ilgili sorunlar var. Yeşil alan resmen talan edilecek ve Kartal oksijensiz kalacak. Bildiğiniz gibi Aydos ormanında esen rüzgâr Heybeli Ada’ya kadar uzanıyordu. Eğer Tekel binasının yerine gökdelenler yapılırsa Kartal havasız kalacak. Ayrıca kentin trafik sorununun çözülebilmesi için çokça otopark yapmak yeterli değil, hatta ne kadar çok otopark yapılırsa kente giren araç sayısı da eşit oranda artacak.

 

Otoparklara karşı değiliz ama bilimsel olarak bu çalışmaları yapanların şehirleri, teneke yığınlarının park edeceği alanlar haline dönüştürmemesi gerekir. Şimdilik ortada kalan araçların park edebileceği otoparklar yapacağız. Daha sonra da caddelere parkmetre koyacağız. 2011 yılı ortalarında bunun çalışmasını yapacağız. Yerel basın, bölgenin gözü-kulağıdır. Yerel basın, özgür olmalıdır. Yerel basın ne kadar rahat ve özgürce çalışırsa o kadar başarılı olur” dedi.

 

Yıldız: “Her zaman yerel yöneticilerin yanındayız”

İstanbul Yerel Basın Birliği Başkanı Ali Rıza Yıldız da, ziyarette yaptığı konuşmada, “Biz Yerel Basın Birliği olarak her zaman yerel yönetimlerin yanındayız. Bir buçuk yıldır Basın Birliği çalışmalarını yürütüyoruz. Sorunlarınızın çözümünde bize ne gibi görevler düşüyorsa yapmaya hazırız. Merkezi hükümetle yaptığımız bir çalışma sonucu geçenlerde bir tanışma yemeği düzenledik ve bundan sonra da çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” dedi.

Yıldız, konuşmasının sonunda, ‘sürekli ve düzenli gazete’ çıkaran, internet, tv. ve radyo ile gerçek manada gazetecilik yapanlara da atıfta bulunarak; “Bizler gerçekten gazete sahibi ve sürekli gazete çıkaran arkadaşlarla yola devam etmek istiyoruz. Herkes kendi işini yaparsa hiçbir sorun olmayacak” dedi ve Başkan Altınok Öz’e kendilerine zaman ayırdığı için teşekkür etti.

Haber: Durmuş ACAR

Galeri
📆 07 Mart 2011 Pazartesi 10:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR