MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » İGDAŞ, en ‘havalı’ fotoğraf karelerini arıyor
İGDAŞ, en ‘havalı’ fotoğraf karelerini arıyor


 

İstanbul’un havasını temizlemek için 25 yıl önce kurulan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ), ‘En Havalı Kareler’ temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. İGDAŞ abonesi olan tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılabileceği yarışma ile İstanbul’u en güzel anlatan fotoğraflar seçilecek. 
    İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, İstanbul’u en güzel yansıtan fotoğrafları seçmek ve sergilemek için ‘En Havalı Kareler’ temalı fotoğraf yarışması düzenlendiği bildirildi. 1 Mart’ta başvuruları başlayan fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Dünya Çevre Günü’nde sergilenecek.
    Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında İGDAŞ tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması başvuruları, 25 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek. Fotoğraf yarışmasının, İGDAŞ’ın İstanbul’a verdiği hizmetin sonuçlarını bir kez daha ortaya koyacağını belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “İstanbul’un havasının kirli olduğu yılları hatırlamak için fazla eskiye gitmeye gerek yok. 1990’lı yılların başında, İstanbul’da nefes almak bile imkansızdı.

Haberlerde, hava kirlilik oranları veriliyor ve halk, mecbur kalmadığı sürece sokağa çıkmaması konusunda uyarılıyordu. İstanbullular, doğalgazı tercih ederek şehrin havasının temizlenmesinde bizlere yardımcı oldular. Şimdi onların kareleri ile İstanbul’u görmek istiyoruz” dedi. 
    İGDAŞ abonelerine yönelik olarak düzenlenen bu yarışmaya, doğalgaz kullanılan yerde ikamet eden 18 yaşından büyük tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilecek. Fotoğraf yarışmasının seçici kurulu, Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Güler Ertan, Prof. Sabit Kalfagil, fotoğraf sanatçıları; Merih Akoğul, Arman Camgözoğlu, Gültekin Çizgen, İzzet Keribar ve İGDAŞ Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müdürü Gülaçar Hız’dan oluşuyor.

📆 04 Mart 2011 Cuma 16:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR