MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Erenköy, Flaş, Manşet, Merdivenköy, Toplum » Gönüllüleri’nden Kızılay’a bir yıl kan bağışı
Gönüllüleri’nden Kızılay’a bir yıl kan bağışı


Kadıköy Belediyesi ve Kızılay, kan bağışı konusunda örnek bir projeye imza attılar. Kızılay ile yapılan protokol gereği Kadıköy Belediyesi’nin 22 gönüllü evinde bir yıl süreyle kan bağışı kampanyası yapılacak.

Sürekli kan bağışının önemli bir ihtiyaç olduğu bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Kadıköy Belediyesi ve Kızılay arasında kan bağışı protokolü imzalandı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali arasında imzalanan protokol gereği, Kadıköy Belediyesi’nin 22 gönüllü evinde her ay farklı bir gönüllü evinde yapılacak kampanya ile hem sayıları 4 bini bulan Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinden hem de yakın esnaf ve vatandaşlardan kan bağışı alınacak.

Örnek proje hakkında bilgi veren Kızılay Kadın Çalışma Grubu Başkanı Neşe Canyurt, kampanyanın bir yıl boyunca süreceğini, duyuru afişleme çalışmalarının yanında camilerde namaz sonrası cemaate yapılacak duyurularla da vatandaşa kan bağışının faydası ve öneminin anlatılacağını söyledi.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de kan bağışı kampanyasında Kızılay ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “22 Gönüllü evimizde 4 binden fazla gönüllümüz kayıtlı. Kızılay, böyle bir proje için Kadıköy’ü seçmekle isabetli bir karar verdi. Gönüllülerimiz bu konuda duyarlı davranacaklardır. Projenin başarıyla tamamlanacağına inanıyorum. Sadece gönüllü üyelerimiz değil, çevre halkı da bu kampanyaya destek olacaktır. Bu konuda da gönüllülerimiz yoğun çalışma yapacak.  Bu projeye destek olacak herkese teşekkür ediyorum.”

Kızılay’ın Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evlerindeki kan alma ve eğitim programları şöyle:

-09.03.2011 Saat 14.00: Eğitim/Yer: Moda Gönüllü Evi,

-10.03.2011 Saat 14.00: Eğitim/Yer: Merdivenköy Gönüllü Evi

-25.03.2011 Saat 14.00: Eğitim/Yer: Erenköy Gönüllü Evi.

📆 02 Mart 2011 Çarşamba 16:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR