MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet » Özel Kalem Müdürleri Antalya’da Buluştu
Özel Kalem Müdürleri Antalya’da Buluştu


Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan özel kalem müdürleri, Antalya’da bir araya geldi.

Marmara Belediyeler Birliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen programda, bilgi ve deneyim paylaşacak olan özel kalemlere yönelik, eğitim seminerleri de düzenleniyor. Programın açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, özel kalem müdürlerinin ortak sorunlara karşı birlikte hareket ederek çözüm üretmesini istedi.

Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği ve Özel Kalem Müdürleri Platformu’nun 18 – 20 Şubat 2011 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceği eğitim programı başladı. Programın açılışında Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ercan Özel, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Bozlağan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın konuşma yaptı.

BAŞKAN AKAYDIN: ÖZEL KALEMLER BİRLİK OLMALI

Başkan Akaydın, “Belediye başkanları siyasidir ama özel kalemler öyle olmamalı. Ortak sorunlara, birlikte hareket ederek çözüm aranmalı” derken, açıklamalarının devamında, belediye gelirlerinin yasalarla artırılması gerektiğini söyledi. Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanı Ercan Özel’se, “Biz Özel Kalem Müdürleri’nin küçük hatalarının ne büyük sıkıntılar oluşturduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu bakımdan, hangi konumda olursak olalım, kendimizi sürekli geliştirmeli, yenilemeliyiz” derken, programa destek veren TBB, MBB ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

İLK OLARAK TEMSİL VE TÖREN GİDERLERİ ANLATILDI

Özel Kalem Müdürlerine yönelik etkinlikte ilk olarak Sayıştay Başdenetçisi Salim Demirel tarafından “Temsil, Tören ve Ağırlama Mevzuatı, İlgili Harcamalara İlişkin Usul ve Esaslar” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Programın devamında, Yönetim Danışmanı Mehmet Emin Öztürk “Özel Kalem Müdürlüğü’nün Önemi ve Özel Kalem Müdürlerinin Taşıması Gereken Nitelikler”, Avukat Kadir Erol “Resmi Yazışma Kuralları”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Muharrem Ergül ise “Ulusal ve Uluslararası Protokol Kuralları” konularında seminer verecek

📆 18 Şubat 2011 Cuma 17:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR