MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet » Sevgililer gününü Özge’nin şarkılarıyla geçti
Sevgililer gününü Özge’nin şarkılarıyla geçti


Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde, 50.si gerçekleştirilen “Anılar ve Müzik” belgeseli ve konserinin konuğu Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses sanatçısı Erdem Özgen oldu.

14 Şubat 2011 Pazartesi akşamı CKM’de gerçekleştirilen programın birinci bölümünde, sanatçının yaşamından kesitlerin yer aldığı barkovizyon sunumu yapıldı. Programın yapım ve yönetimini üstlenen Nesibe Müsevitoğlu’nun sorularının yer aldığı sohbet bölümünde,  Özgen’in sanat yaşamına nasıl başladığı, Devlet Korosuna girişi, ailesinde müziğe duyulan ilgi, son albümü “FARZET”i çıkarma nedeni gibi konulara değinildi.

Basının Türk Müziğine yeterince ilgi göstermemesinden yakınan Özgen, çok sayıda amatör koro yerine, tecrübeli bir şefin yönetiminde 60-80 kişilik büyük bir koronun, daha faydalı olacağını belirtti.
Programın sevgililer gününe rastlaması nedeni ile sanatçı Özgen,  repertuarını sevgi şarkılarından oluşturdu. Konsere büyük ilgi gösteren Kadıköylüler,  birçok şarkıda sanatçıya eşlik ederek büyük bir koro oluşturdular.
“ Gözleri aşka gülen, Ankara Rüzgarı” gibi eserlerin söz yazarı ve bestecisi Gündoğdu Duran ile Yıldırım Gürses’in şarkılarına güfteleri ile hayat veren ve  kısa süre önce kaybettiğimiz Mustafa Sevilen’in eşi  geceye konuk olarak katıldılar.

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi.Yönetim .Kurulu Üyesi, Kültür Sanat Sorumlusu olan Nesibe Müsevitoğlu, Erdem Özgen’e programına katılımından dolayı Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk adına bir teşekkür plaketi sundu.

Gece, sözleri Mustafa Sevilen’e ait olan “Affetmem asla seni” isimli şarkı ile sona erdi.

📆 16 Şubat 2011 Çarşamba 14:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR