MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » Aprupa yakasında zabıtlar yükseliyor
Aprupa yakasında zabıtlar yükseliyor


Marmara Belediyeler Birliği tarafından organize edilen ‘Zabıta Personeli Görevde Yükselme Eğitimi’ başladı. İstanbul’un Avrupa yakası belediyelerine yönelik düzenlenen programda Zabıta Yönetmeliğinde öngörülen eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim seminerleri de veriliyor. Eğitimlere Arnavutköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Çatalca, Küçükçekmece ve Şişli Belediyeleri’nin zabıta personeli katılıyor.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Bayrampaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda sürdürülen program dâhilinde, uzman eğitmenler ve akademisyenler tarafından; 1982 Anayasası, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu, 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ve 775 Sayılı Gecekondu Kanunu hakkında eğitimler veriliyor.

KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERLERİ DE VAR

15 Şubat 2011’de başlayan ve 28 Şubat 2011’e kadar devam edecek etkinliklerde, yönetmelik eğitimlerinin yanında Kurumsal Üyelik Erdemi, Performans Yönetimi ve Stratejik Planlama, Liderlik, Zaman Yönetimi, Yönetici Karizması ve Karar Verme Teknikleri gibi kişisel gelişim seminerleri de düzenleniyor.

MEMURLAR KOMİSER, KOMİSERLER AMİR OLACAK

Eğitim programının ardından, 04 Mart 2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda sınav gerçekleştirilecek ve derece yükselmesine hak kazanan zabıta memurları, zabıta komiserliğine; zabıta komiserleri ise zabıta amirliğine yükselecek.

BAŞKAN ALTEPE: ZABITALAR DEĞİŞİKLİKLERİ TAKİP EDİYOR

Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eğitim seminerlerinin periyodik zamanlarla devam edeceğini belirtirken, “Görevde Yükselme Programı ile zabıta personelinin işlevsel olarak yapmak zorunda olduğu görevlerin çerçevesini bir kez daha hatırlatmış oluyoruz. Zabıta memurları, eğitim programlarımız sayesinde, sürekli değişkenlik gösteren kanunları takip etme imkânı da buluyor” diye konuştu.

Galeri
📆 15 Şubat 2011 Salı 14:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR