MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Politika » Avukat Demirbağ Ak Parti’de…
Avukat Demirbağ Ak Parti’de…


Erzurumlu Avukat Mustafa Demirbağ, siyasi hayatına bundan sonra AK Parti de devam edeceğini söyledi.
Papa ve Gazeteci Abdi İpekçi’nin katil zanlısı olduğu gerekçesiyle uzun yıllar hapis yatan Mehmet Ali Ağca’nın eski avukatı Mustafa Demirbağ, AK Parti’ye katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi’nden 2005 yılında İstanbul’un Pendik İlçesi belediye başkan adayı olan Avukat Mustafa Demirbağ, çok önemli bir oy almış fakat başkan seçilememişti. Daha sonra Papa ve Gazeteci Abdi İpekçi’nin katil zanlısı Mehmet Ali Ağca’nın avukatlığını üstlenen Mustafa Demirbağ, 2006 yılında tahliye edilmesini sağlamıştı. Mehmet Ali Ağca’nın 2010 yılında kesin tahliyesinin ardından avukatlığını bıraktığını açıklayan Mustafa Demirbağ, bir süre öncede AK Parti’ye geçti.
Av. Mustafa Demirbağ yaptığı basın açıklamasında “AK Parti bizim yanlış toplumsal alışkanlıklarımızı, yanlış değer yargılarımızı, tabularımızı ve korkularımızı yıkmıştır. Türkiye geç kalmış Rönesans ve Reformunu bu dönemde, AK Parti iktidarıyla gerçekleştirdi. Bu reformlar devam ediyor. Değişim, önündeki engelleri bir bir yıkıyor ve Türkiye hızla gelişiyor.

AK Parti’nin ürettiği akılcı politikalar ve güçlü lideri sayesinde Türkiye bugün Tunus, Mısır ve Lübnan gibi olmadı. Türkiye kaybettiği zamanı hızla telafi ediyor. Bu sürecin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ki; bu süre yenilenmeye başlanan hukuki altyapının ve anayasal eksikliklerin giderilmesi için gereklidir.

Aynı şekilde oluşan bu güven ortamında Türkiye’ye yapılan doğrudan sermaye yatırımlarının kesilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bütün bunların sayesinde Türkiye, dünya üzerinde hakettiği konuma ulaşacaktır. Ben de bu hedefler doğrultusunda, ülkeme hizmet etmek için AK Parti’ye katılmış bulunuyorum.” dedi.
Av. Mustafa Demibağ’ın AK Parti’ye geçişi siyasi kulislerde geniş yankı uyandırdı. AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı, Av.Mustafa Demirbağ’ın AK Parti’ye geçmesi nedeniyle önümüzdeki günlerde bir tören düzenleyerek rozet takacak.

📆 11 Şubat 2011 Cuma 09:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR