MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Spor » Özer Ayık: bu tesislerden şampiyon fışkıracak
Özer Ayık: bu tesislerden şampiyon fışkıracak


Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Erzurum 2011’e kadar taşıma suyuyla sporcu yetiştirdiklerini belirterek, “Artık o günler geride kaldı. Bu tesislerden her branşta şampiyon yetişecek” dedi. 
Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, kış sporlarında bundan sonra geleceği daha umutla baktıklarını söyledi. Türkiye’nin 2011 Dünya Üniversite Kış Oyunlarıyla bir milat yaşadığını belirten Ayık, “Tesis olmadan ve bizde pek bilinmeyen 7 branşta eğer bayan ve erkek takımı oluşturup bu çocukları Kış Oyunları’nda yarıştırabiliyorsak bu çok büyük bir başarıdır. Tabir yerindeyse biz taşıma suyuyla sporcu yetiştirdik. Yurtdışındaki tesislerde sporcularımızı eğittik ve bu günlere getirdik” dedi. 
Bundan sonrasının çok daha farklı olacağını dünyanın en mükemmel tesislerin Erzurum’da var olduğunu ifade eden Özer Ayık, “Bu tesislerden artık şampiyonlar çıkacak. Eğer biz tesis olmadan ve taşıma suyuyla şimdiye kadar kış sporlarında sporcu yetiştirmişsek, bundan sonrası için iddialı konuşuyorum; şampiyonlar yetiştireceğiz” diye konuştu. Erzurum’daki tesis ve tabiatın kendilerine Allah’ın bir lütfu olduğunu belirten Ayık, “Kayak sporunda geleceğe artık çok daha umutla bakıyorum” diye konuştu. 


“ORGANİZASYON YÜZAKIMIZ” 

Erzurum’daki Kış Oyunları’nı “yüz akımız” şeklinde değerlendiren Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, “Bu ülkemiz ve teşkilatımız adına gurur duyulacak bir olay” dedi. Türkiye’nin yaz oyunlarından sonra kış oyunlarından da yüzünün akıyla çıktığını ve başarılı organizasyonun yabancı ülke delegasyon başkanları tarafından kendilerine iletildiğini belirten Ayık, “Gönül isterdi ki sportif açıdan da başarılı olalım. Ama elimizden gelen buydu. Çocuklarımız çok önemli bir organizasyonda yarışacak bilgi, görgü ve
tecrübelerini artırdı. Bu gelecek adına önemli” değerlendirmesini yaptı. 
“ERZURUM KIŞ SPORLARININ MERKEZİ”
Cumhuriyet tarihinin en büyük spor yatırımlarının Erzurum’a yapıldığını ve bu tesislerde gelecekte Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının yetişeceğini ifade eden Özer Ayık, önemli şampiyonaları Erzurum’a alacaklarının müjdesini verdi. 2012 yılında Kuzey Disiplini Gençler Dünya Şampiyonası’nın Erzurum’da yapılacağını belirten Ayık ayrıca 2013 ve 2014 yıllarında Avrupa, dünya şampiyonalarının birçoğunun burada yapılacağını sözlerine ekledi. 
Spor organizasyonlarının yanı sıra Erzurum’da bundan sonra kış turizminin de çok gelişeceğini ve çeşitleneceğini kaydeden Ayık, farklı ülke sporcularının şehre gelmek için kendileriyle ikili anlaşmalar yaptığını ve bu durumun kentin geleceğine çok karlı yansıyacağını söyledi. 

İSTANBUL (İHA)

📆 10 Şubat 2011 Perşembe 18:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR