MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Genel, Manşet, Toplum, Uyarılar » Mehmet Yapar ‘zaman dolmadan’ uyardı
Mehmet Yapar ‘zaman dolmadan’ uyardı


Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Yapar “Zaman Dolmadan” adlı projesi ile 200 kişiyi Caddebostan sahilinde bir araya getirerek fidanlarla fotoğrafladı.

06. Şubat pazar günü gerçekleştirilen çevre etkinliğine, başta TEMA Vakfı Gönüllüleri olmak üzere çok sayıda doğasever katıldı.Yapar TEMA Vakfı Gönüllüleri ve Kadıköy Belediyesinin desteği, İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen etkinlikte elleri fidanlı çevre dostlarını S.O.S. şeklinde fotoğrafladı. Daha sonra fidanların bir bölümü Caddebostan sahilinde Büyükşehir Belediye yetkililerinin belirlediği alana dikildi. Bir bahar havası ortamında yapılan etkinliği sahilde spor ve yürüyüş yapan çok sayıda kişi izledi.

Mehmet YAPAR projenin amacını şu sözlerle özetledi.Çevre her geçen gün daha çok katledilmeye başlandı. Katliamlara dur demek için fazla vaktimiz kalmadı. Yanan ormanlarımıza, nesli tükenen hayvanlarımıza, kirletilen sularımıza hayır demek için toplanıyoruz. Sabah uyandığımızda gökyüzünü görememek bizim suçumuzdur. Çocuğumuzun doğayı tanımaması da, su fiyatlarının benzin fiyatlarını aştığında, yakın bir gelecekte bir adet fidana ulaşamadığımızda, oturduğumuz evlerin doğadan kopuk bir tabut olduğunu anladığımızda çok geç kalmış olacağız. Bu kaçınılmaz gerçeği bu günden fark eden 200 kişiyi ellerinde fidanlarla fotoğraflamak istedim. Projem bir fotoğraf projesi olmasının yanında bir farkındalık ve duyarlık yaratma projesidir. Topluma karşı kendimi sorumlu hissetmeye ve insanları da içine katan interaktif sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeye devam edeceğim.

📆 09 Şubat 2011 Çarşamba 13:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR