MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kozyatağı, Kültür-Sanat, Toplum » Aşkın ve sevginin binlerce yılllık serüveni
Aşkın ve sevginin binlerce yılllık serüveni


Piyanist Tuluyhan Uğurlu’dan Sevgililer Gününde Rüya Gibi Bir Konser
Konuklar konser öncesi ve arada kahve dünyası ve Juss’ un özel ikramlarıyla ağırlanacaklardır.

Piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun 14 Şubat Pazartesi akşamı saat 18.00 ve 21.00’da Kozzy AVM, Gazanfer Özcan Sahnesi’nde vereceği Sevgililer Günü konseri, Mevlana’nın “Kâinat birbirine sevgi ile bağlanmış, Sevgisiz insandan dünya korkarmış” dizeleri ile başlayıp, Goethe, Attila İlhan, Neruda, Behçet Necatigil, Edgar Alan Poe, Nazım Hikmet’le devam ediyor… Tuluyhan Uğurlu müzik ve görüntülerle aşkı ve sevgiyi anlattığı “Sevginin Başyapıtları” isimli konserinde aşk, tutku ve sevgiyi on binlerce yıllık serüveni içinde bugüne getiriyor… Konser boyunca bazen karşımıza mitolojik âşıklar, bazen tutkusu ile ölümsüz eserler yaratan bir şair, bir romancı ya da bir ressam çıkıyor.

Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen konserde sadece insanın insana olan sevgisi değil, insanın kainata duyduğu sevgi ve bu sevgi ile kazandığı güçte anlatılıyor.

Sinan, Ayasofya’ya duyduğu aşkla, Süleymaniye’yi inşa ediyor, Yahya Kemal İstanbul’a olan tutkusunu şiirleriyle ölümsüz kılıyor. Attila İlhan, aşkı yaşayıpta anlatamadığımız duygularımıza tercüman oluyor… Konsere katılanlar eskilerden bir nota, bir dize, birkaç anı ile bazen yıllar, bazen asırlar öncesine gidip, insanın en insanca duygusuna, aşka ve sevgiye tanık oluyor, Latife Hanım’dan, Piraye’ye, Kleopatra’dan, Hürrem Sultan’a kadar yaşanmış öykülerle uzun bir yolculuğa çıkıyorlar … Yanık bir kaval sesi ile dağları delen Ferhat yanıbaşımızdan geçerken, ülkesine duyduğu aşkla canını veren isimsiz bir asker bakışlarıyla bizi sarsıyor…

Ve konser şu final cümleleriyle sona ulaşıyor:

Sevgi çeşit çeşittir, tarifsizdir…  Önemli olan, içi titreyerek, coşku ile sevmektir. Sevgi, bizim için kurulan bu muhteşem düzeni sürdürebilmek, bu düzen içinde her bir canlıya yaşam hakkı tanımaktır. Sevmek, yaptığı her işe tutkuyla bağlanmak, her işe yeni güzellikler katmaktır. Sevmek başkaları için çalışmaktır. Sevmek, yeni ufuklara doğru korkmadan yol almaktır.
Düşünmek, sevmek, ağlamak, başkaları için yaşamak sadece insana özeldir.
Dünya her felâketten bir ders çıkarıp, sevgiyle birleşen ellerin üzerinde yükselir.

Tuluyhan Uğurlu’ya konser boyunca kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker, yaylı tambur ve elektrogitarda Uğur Varol, keyboard’da Can Özyiğit ve kontra basta Umut Sel eşlik ediyorlar.

TULUYHAN UĞURLU SEVGİNİN BAŞYAPITLARI
14 Şubat Pazartesi Birinci Seans 18.00 İkinci Seans 21.00

Gazanfer Özcan Sahnesi KOZZY AVM Kozyatağı

Biletler Biletix ve tiyatro gişesinde.
Tiyatro gişesi telefon: 0216 658 00 15

İNDİRİMLİ BİLETLER İÇİN 0532 610 48 95 NUMARDAN AYŞE ENGEZ’İ ARAYABİLİRSİNİZ.

Konserin tanıtım videosu için linke tıklayınız:

http://www.dailymotion.com/video/xgk011_sevginin-basyapitlari_music

📆 07 Şubat 2011 Pazartesi 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR