MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Barış Manço anısına boğaz gezisi
Barış Manço anısına boğaz gezisi


 Sanatçı Barış Manço, ölümünün 12. Yıldönümünde kendi adını taşıyan vapurla düzenlenen boğaz gezisiyle anıldı
           

Anma etkinliğine sanatçının büyük oğlu Doğukan Manço katılırken, yurt dışında bulunan eşi ve askerdeki oğlu katılamadı 

Sanatçı Barış Manço, ölümünün 12. yıldönümünde kendi adını taşıyan vapurla düzenlenen Boğaz gezisiyle anıldı. 

Şehir Hatları, ölümünün 12. yılında Barış Manço için özel bir vapur seferi düzenledi. Barış Manço’nun kendi adını taşıyan vapurla düzenlenen Boğaz gezisi Moda’dan başladı. Ünlü sanatçının oğlu Doğukan Manço ile sanatçının sevenleri Moda iskelesinden vapura bindi. Manço’nun eşi Lale Manço yurt dışında olduğu için, küçük oğlu Batıkan ise askerde olduğu için anma etkinliğine katılmadı. Moda’dan hareket eden Şehir Hatları vapuru, daha sonra Kadıköy ve Kabataş iskelelerine uğradıktan sonra sanatçının kabristanının bulunduğu Kanlıca’ya ulaştı. Sevenleri daha sonra Manço’nun Kanlıca’daki mezarını ziyaret etti. Manço’nun mezarı başındaki anma etkinliğine oğlu Doğukan’ın yanı sıra sanatçının üvey babası Müvvittin Kocataş, Emre Plak’ın sahibi Hüseyin Emre ve yüzlerce seveni katıldı. Sevenleri Manço’nun mezarını çiçekler ve “Seni Unutmadık” yazılarıyla süsledi. Manço’nun mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup, dualar edildikten sonra anma töreni sona erdi. 

Törenin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Doğukan Manço, anma etkinliğine katılanları göstererek, “Bu herkese nasip olmaz. Babamın bir lafı var; ‘bir insanın ismi en son ne zaman anılmışsa, işte o zaman aramızdan ayrılmış demektir’ diye. Bugün burada binler tek yürek olduk. Bu çok farklı bir şey. Sadece benim duygularım önemli değil, tüm Barış severlerin duyguları önemli. Çünkü burada tek yürek olduk. Ben onun çok mutlu olduğunu düşünüyorum. Sanıyorum herkeste böyle düşünüyor. Biz onu anmaktan ziyade onu yaşatıyoruz. Barış Manço’yu yaşamak çok farklı, çok güzel bir şey” diye konuştu. 

Manço, “Ona neler söylemek isterdiniz?” diye soran basın mensuplarına, “Güldüğüme bakmayın ama çok zor bir yerdeyim. Sorduğunuz çok zor bir şey, konuşamayacağım” dedi. 

İstanbul (İHA)

📆 04 Şubat 2011 Cuma 12:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR