MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Fikirtepe, Genel, Manşet, Toplum » Yaralıları bırakıp kavgaya tutuştular
Yaralıları bırakıp kavgaya tutuştular


Ataşehir’deki bir kavşakta meydana gelen kazada, yaralıları bırakıp kendi aralarında kavgaya tutuşan sürücülerin kırmızı ışık kavgası bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.
 

   Kaza, Küçükbakkalköy Kavşağı’nda geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde iki kamyonun çarpışması ile bir kişinin camdan fırlaması sonrası yaşanan olaylar görülüyor.

    DÜĞÜN DÖNÜŞÜ KAZA
  

  Ozan Artan’ın (24) kullandığı kamyonet, Ali Koç’un (49) kullandığı kamyonla kavşakta çarpıştı. Kazada, Fikirtepe ’de katıldıkları düğünden dönen Ozan Artun’un eşi yönetici asistanı Burcu Samaras Artun (21) ile bir bankanın çağrı merkezinde çalışan kuzeni Aydagül Samaras (26) yaralandı. İki aracın çarpışması sırasında kamyonetin ön koltuğunda oturan bir kadın camdan dışarıya fırladı. Bu sırada kazaya karışan sürücüler, yerdeki yaralıları bırakıp kendi aralarında kavgaya tutuştu. Çevredeki vatandaşların ayırmaya çalıştığı kavga uzun süre devam etti.

    EKSİK SORUŞTURMA İDDİASI

    Işık ihlali yapmadığını öne süren Ozan Artun kazadan birkaç gün sonra ulaştığı kamera kayıtlarını savcılığa sundu. Görüntüler Adli Tıp Kurumu’nda incelenip kusurlu sürücü belirlenecek. Sürücü Ozan Artun yeterli araştırma ve soruşturma yapılmadan rapor hazırladığını öne sürdüğü polisi eleştirdi. Kuzeni Aydagül Samaras’ın vücudundaki kırıklar nedeniyle üç ay boyunca yatağa bağlı kalacağını anlatan Artun şöyle konuştu: “Polis eksik araştırma ve soruşturma yapıp elinize bir kaza tutanağı veriyor. Sürücülerin kusurları belli değil. Ben gidip araştırdım. Polisin işini vatandaş yapıyor. Ben hatalıysam bu da ortaya çıksın, yeter ki doğru olsun. Polisin raporuyla ömrümüz adliyelerde geçecekti ki, haklı olanın bunu da kanıtlayabilmesi mümkün değildi.”

    POLİS KUSUR BELİRLEYEMEDİ

    Her iki sürücü ışık ihlali yapmadıklarını iddia edince polis raporu, “Bu kazada her iki sürücünün de yeşil ışıkta geçtiklerini beyan etmeleri ve EDS görüntülerine de ulaşılamadığından sürücülere herhangi bir kusur verilememiştir.’ şeklinde hazırladı. İki sürücünün beyanları dikkate alınarak hazırlanan raporda asli ve kusurun hangi sürücüde olduğu belirlenemedi.
    

Öte yandan aynı kavşakta daha önce de kurstan çıkıp, Küçükbakkalköy’deki evlerine dönen Hafize (19) ve Kadriye Başkaya (17) kardeşler, 26 Aralık’ta, Kayışdağı Caddesi’nde, üniversite öğrencisi Ender Zini’nin kullandığı otomobilin çarpması sonucu yaralanmıştı.

Erzurum CHA

📆 31 Ocak 2011 Pazartesi 12:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR