MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Manşet, Toplum » Asırlık Çınarlar Torunlarıyla Buluştu

Asırlık Çınarlar Torunlarıyla BuluştuSALON ZİGANA’nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında tertip ettiği “Dedeler, Nineler ve Torunlar Buluşuyor” adlı gece 20 Ekim 2009 tarihinde düzenlendi. Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü ile İstanbul Gençlik Rehabilitasyon Merkezi ve Maltepe Huzurevi sakinleri onuruna düzenlenen geceye ilgi yoğun oldu.

Yıllardır sadece bayram ve özel günlerde hatırlanan huzur evi sakinleri bu farklı organizasyonla gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

Bu anlamlı etkinlikte onları yalnız bırakmayan başta Maltepe Kaymakamı Sn. Ahmet OKUR, Maltepe Belediye Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa ZENGİN, Ümraniye Emniyet Müdürü Sn. Selami YILDIZ, Maltepe Huzur Evi Müdürü Mustafa ÇAY ve birçok kamu kurum ve kuruluştan temsilciler hazır bulundu.

Davetlilere seslenen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Yaşlılık herkes için kaçınılmaz bir süreç. Herkes bir gün yaşlanacak ancak insanlar gençken verimli dönemlerinde çalıştıkları ile yaşlılık ile ilgili bir gelecek kaygılarının olmaması gerekir.

Sosyal Devlet olmanın gereklerinden biri de budur. Devlet yaşlılarımıza sahip çıkarken insanlarımızın da çeşitli etkinliklerle sizlerin yanında olduğunu her zaman hissettirmesi gerekir. Bu gece burada bu duyarlı davranışı gösteren Sn. Mehmet Taşkın ve ekibine teşekkür ediyorum. Yaşlıların her zaman Maltepe Belediyesi olarak yanlarında olduklarını da ifade eden Başkan Zengin bu organizasyonun diğer işadamlarına da örnek olması gerektiğini belirterek konuşmasını, “Hepinizin ellerinden öpüyorum” sözleriyle tamamladı.

Geceyi organize eden Salon Zigana yöneticisi Sn. Mehmet Taşkın, bu projeyi uzun süredir tasarladıklarını söyledi. Taşkın, “Bizler böylesine bir sosyal sorumluluk projesinde yer almayı uzun zamandır düşünüyorduk. Yapmış olduğumuz olumlu görüşmeler sonucunda, Kayışdağı Darülaceze ve Gençlik Rehabilitasyon Merkezi ile Maltepe Huzurevi’nde kalan sakinlerimizi bir araya getirdik.

İstedik ki onlara değişik bir gece yaşatalım, onlara her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Onların yüzündeki bir küçücük gülümseme her şeye değer” dedi.
Huzur evi sakinlerini temsilen Sn. Mehmet TAŞKIN’ a teşekkür plaketi verildi.

Gece boyunca oldukça mutlu görünen davetliler kendilerini unutmayan İşadamlarına teşekkür ederek Ümraniye’de bulunan Salon Zigana’dan ayrıldılar.

📆 02 Kasım 2009 Pazartesi 10:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR