MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » “Bölge Sağlık grubu’ndan Türk sanat müziği ” ziyafeti…

“Bölge Sağlık grubu’ndan Türk sanat müziği ” ziyafeti…Grubun amiral gemisi sayılan Pendik Bölge Hastanesi’nin TSM Korosu, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, şef Pınar Yılmaz yönetiminde; beş yüzü aşkın Türk Sanat Müziği tutkunun katıldığı bir konser verdi… Gecede, aralarında Yaşar Özel, Mustafa Sağyaşar, Serap Mutlu Akbulut, Serap Kuzey, Hayri Pekşen, Bilge Özgen gibi Türk sanat müziği üstat ve koro şeflerinin olduğu 12 isme, Türk Sanat Müziği’ne katkılarından dolayı plaket verildi.

Sanat alanındaki çalışmaları ile sanatçıları ve sanatseverlerin yakından tanıdığı Nesibe Müsevitoğlu, Bölge Hastanesinin sanat organizasyonlarına destek verdi. Gecede  sanatçılara  plaketlerini Bölge Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Turgut Göksoy ile birlikte verdi.

Pendik, Maltepe ve Sancaktepe bölgelerinde 3 ayrı hastanesiyle faaliyet gösteren ve son dönemde, bölge insanlarıyla birlikte hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de anılan Bölge Sağlık Grubu; şimdi de, bir kültür sanat etkinliği aracılığıyla, bölge insanları ve tüm İstanbullular ile buluştu…

Gruba bağlı Pendik Bölge Hastanesi’nin çalışanlarından oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, şef Pınar Yılmaz yönetiminde, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir konser verdi… 800 civarında klasik Türk müziği tutkununun izlediği konsere konuk sanatçı olarak, İstanbul Radyosu ses sanatçısı ve Şişli Musiki Cemiyeti’nin koro şefi Vedat Çetinkaya katıldı.  

“Ankara Rüzgarı” ve “Gözleri Aşka Gülen” gibi sevilen şarkıların bestecisi Gündoğdu Duran’ı onurlandırmak amacıyla düzenlenen gecede; aralarında Yaşar Özel, Mustafa Sağyaşar, Serap Mutlu Akbulut, Serap Kuzey, Hayri Pekşen, Bilge Özgen gibi Türk sanat müziği üstat ve koro şeflerinin olduğu 12 isme plaket verildi.

Koro çalışmaları ve TSM Konseri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Bölge Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgut Göksoy; kurum olarak, bölge insanları ve tüm İstanbullularla, sadece verdikleri sağlık hizmetleri nedeniyle bir araya gelmek istemediklerini belirterek; “Öncülük ettiğimiz ve edeceğimiz sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler aracılığıyla da bir arada olmak istiyoruz onlarla… Ayrıca bu tür çalışmalar kurum içi iletişimimizi taze tutuyor ve tüm ekibimize moral veriyor. Sağlık ve hayat ile ilgili çok hassas bir mesleği icra ediyoruz ve ruhlarımızı zinde tutmamız gerektiğine inanıyoruz.”dedi.  

Konserde, Gündoğdu Duran’ın yanı sıra; Dede Efendi,  Sadettin Kaynak, M. Nurettin Selçuk, Avni Anıl, Lemi Atlı, Yusuf Nalkesen, Refik Fersan, Muzaffer İlkar, Dr. Metin Sevük, Yıldırım Gürses, Amir Ateş, Akın Özkan, Yılmaz Yüksel ve Dramalı Hasan Güler’in besteleri seslendirildi…

📆 26 Ocak 2011 Çarşamba 16:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR