MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Genel, Kültür-Sanat, Manşet » Besteler Bilge Özgen’ den,yorumlar radyo sanatçılarından

Besteler Bilge Özgen’ den,yorumlar radyo sanatçılarındanBİLGE ÖZGEN ÖZEL KONSERİNDE, SANATÇININ ESERLERİ TANINMIŞ RADYO SANATÇILARI TARAFINDAN YORUMLANDI

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz bestelerine imza atmış yılların sanatçısı Bilge Özgen Özel Konseri 13 Ocak 2011 Perşembe akşamı Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salonda gerçekleştirildi.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanat  Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu “- Türk Sanat Müziğinde iz bırakan isimler vardır, Bilge Özgen de bu sanatçılardan biridir. Beyefendi kişiliği ile gönlümüzde de ayrı bir yer alan sanatçımızın Kadıköy ‘e sevdalı olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle Belediyemiz bünyesinde kurduğu koroya “ KADIKÖY TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU” adını vermiştir. Birikimlerini korosu aracılığı ile hizmet olarak insanımıza aktarmaktadır. Ayrıca Belediyemiz Türk Sanat Müziği Beste Yarışmalarında da gönüllü Jüri üyeliği ile katkı vermektedir. Belediyemizin düzenlediği bu yıl ki 11. Beste Yarışmasına kayıtlarımız 1 Şubatta başlayacak, buradan sizlere duyurmak istiyorum.  Değerli sanatçımız Bilge Özgen’e de daha nice yıllar müziğimize yeni eserler kazandırmasını diliyoruz.” Dedi.
Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen gecede TRT İstanbul Radyosu’nun ünlü ses sanatçıları Serap Kuzey, Çiğdem Yarkın, Nusret Yılmaz, Sadiye Erimli, Nilüfer Dorak ve Tayfun Atalan tarafından yorumlandı.
Gecenin birinci bölümünde Bilge Özgen şefliğinde çalışmalarını sürdüren Kadıköy Belediyesi Kadıköy Korosu ile koro elemanlarından Cem Adalı, Gülay Dereli, Gamze Şahin ve Bülent Ağcabey’in solo konseri yer aldı. Koro Bilgen özgen tarafından yönetildi. Geceye Bilge Özgen ve Serap Kuzey’in dansı damgasını vurdu.
İkinci Bölüm solistler geçidi olarak TRT İstanbul Radyosu sanatçıları da sanatçılarının Bilge Özgen bestelerinden oluşan muhteşem bir konseri ile sona erdi.
Geceye konuk olarak katılan söz yazarları Yalçın Benlican ve Sami Derintuna da, Bilge Özgen’in   bestelediği güftelerini sahnede okudular. Ayrıca geceye konuk olarak  Tülin Korman,  Zeynettin Maraş, Tekin Gönenç’in yanı sıra çok sayıda sanatçı katıldılar.
Program sunumu Nurdan Pekin tarafından yapılan konser,  izleyiciler tarafından büyük ilgi görürken, yer bulmakta zorluk çekenler de oldu. 
Konser sonunda Nesibe Müsevitoğlu Kadıköy Belediyesi  ve Gönüllüleri adına sanatçıya bir teşekkür plaketi sundu.
Bilge Özgen ilk müzik bilgilerini babası Sabri Özgen’den almış,  Vedia Tunççekiç ve Erol ayan’la tanışmasından sonra sanat yaşamının 2. dönemi başlamış. 1980 Yılında Milliyet’in  yılın en sevilen 10 şarkısı anketinde “ Unutur Sanma Sakın” adlı eseri ile dördüncülük elde eden sanatçı, 1987’de TRT-TUTAV Beste Yarışmasında “ Kız Sana Bir Hal Olmuş” adlı eseri ile üçüncülük ve birinci mansiyon ödülü, 1990 yılında Devlet Bakanlığı Çocuk Şarkıları Yarışması mansiyon ödülü, 1991 yılı Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek Ödülü, 1992 Yılı TRT Müzik Ödülü, 1993 yılı Milliyet Gazetesi yılın sevilen on şarkısı beste yarışmasında 9.luk ödülü sahibi olmuştur. 
Tanınmış eserlerinden bazılar: “Unutulur Sanma Sakın”, “Gökten Yağmur Değil”, Ben Küçücük Sevdalı Bir Kuştum”, “Arıyı Çiçekte Dalda Sevelim”, “Sabret Sabret Dediler”, “Lades”, “Sevgi Dolu Şu Gönlüm”, “Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler”

📆 22 Ocak 2011 Cumartesi 10:29   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Besteler Bilge Özgen’ den,yorumlar radyo sanatçılarından” için bir cevap

  1. GÜVEN YENERSOY dedi ki:

    SAYIN NESİBE MÜSEVİTOĞLU’NU ORGANİZE EDİP SUNDUĞU SAYIN BİLGE ÖZGEN
    KONSERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.
    Y.Mimar GÜVEN YENERSOY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR