MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Adalı ressam Ferruh Ertürk vefat etti
Adalı ressam Ferruh Ertürk vefat etti


Adalar Kültür Derneği Yönetim Kurulunun açıklamasına göre; “ Derneğimiz üyelerinden değerli Büyükadalı dostumuz, büyüğümüz, hocamız, yazarımız, ressam Ferruh Ertürk’ü 18 Ocak Salı sabahı kaybettik. Üzüntümüz sonsuzdur.  Sevenlerinin başı sağ olsun.  

     Merhumun cenazesi 20 Ocak Perşembe günü öğle namazını müteakip Büyükada Hamidiye Camii’nden kaldırılacaktır.

     Adalar Kültür Derneği’nin değerli üyelerinden Ferruh Ertürk 25 yılı aşkın bir zaman diliminde Büyükada ve Adalar konulu tablolarıyla yurtiçi ve yurtdışı özel koleksiyonlarda yer almış, yöresinden izlenimlerini eserlerine aktarmış bir ressamdır. Yıllar boyu Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği, Ada Dostları Derneği, Adalar Kültür Derneği, Adalar Vakfı kurucu üyelikleri ile sanata ve sosyal yaşama katkı sağlamıştır.

     Çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleriyle yayın hayatında yer alan Ertürk, ayrıca yıllar boyu Adalar gazetesinin yayın koordinatörlüğünü yapmış, 2005 yılından beri de “ADA Gazetesi”ndeki köşesinden okurlara seslenmiştir. 

     Ferruh Ertürk, sanata ve yaşama dair tecrübeleriyle çevresindekileri aydınlatmış, her zaman çağdaş, ılımlı, sakin ve sevgi dolu yaşam felsefesiyle öğütlerini aktarmış, hep doğrudan ve barıştan yana olmuş, hassas, dengeli ve herkesi kucaklayan bir kişiliğe sahipti.

     Ertürk, engin kültürüyle sanat ve edebiyat dünyasına eserler kazandırmış, Adalar tarihinde yer alacak ve unutulmayacak ender kişilerden biri olarak kalplerimizde yerini koruyacak” denildi.

📆 19 Ocak 2011 Çarşamba 19:22   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Adalı ressam Ferruh Ertürk vefat etti” için bir cevap

  1. yavuz saracoglu dedi ki:

    Vefatını bu web sayfasından ögrendim çok üzüldüm Allah Rahmet eylesin güzel insandı çok sevdigim sanatına hayran oldugum abimdi adalı dostların başı sagolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR