MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Politika » CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven görevi devraldı
CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven görevi devraldı


Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevinden milletvekilliği adaylığı için ayrılan Berhan Şimşek, İl Başkanlığı görevini Nebil İlseven’e devretti.

CHP İstanbul İl Merkezi’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Berhan Şimşek; “6.5 aylık hızlandırılmış bir zaman dilimi yaşadık.

Ve bugün o hızlandırılmış nöbeti çok değerli arkadaşım Nebil İlseven başkanıma devrediyoruz” diye konuştu. CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven ise; “Partimizi İstanbul’da en büyük, en üstün seçim başarısına taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı’ndan milletvekilliği adaylığı için ayrılan Berhan Şimşek, görevini Nebil İlseven’e devretti. CHP İstanbul İl Merkezi’nde gerçekleşen törende ilk sözü alan Berhan Şimşek, “Hayatımda ve hayatınızda çok mutlu günleriniz olmuştur. Ben çok mutlu günlerimden birini yaşıyorum. Önemli olan bir işe başlamak değildir. Önemli olan o işi teslim ederken iç huzurun iç mutluluğundur.

İl yöneticisi kardeşlerimle, ilçe başkanlarımla, kadın gençlik kolları ve diğer partililerle çalıştık, çabaladık bir şeyler yapmaya çalıştık. Bizler bir şeyler yaparken hatalarımız olmuş olabilir. İsteyerek veya istemeyerek, ki kesin istemeyerektir, kırdığımız incittiğimiz arkadaşlarımız oldu ise bir kez daha hepinizin huzurunda kendilerinden özür diliyorum” diye konuştu.

İl Başkanlığı görevinde geçirdiği 6,5 – 7 aylık dönemde hızlandırılmış bir zaman dilimi yaşadıklarını kaydeden Şimşek; “Bugün o hızlandırılmış nöbeti çok değerli arkadaşım Nebil İlseven başkanıma devrediyoruz. Kurumsal siyasetlerde kişiler önemli değildir. Önemli olan kurumsal siyasette o kurumun bayrağını daha daha yukarı taşımaktır. İnanıyorum ki bizden önce emek veren arkadaşlarımız gibi bizim emeğimize ve bizim yolculuğumuza kurumsal siyaset anlayışı içerisinde sayın il başkanım daha büyük katkıda bulunacaktır” dedi. Konuşmasının ardından Şimşek, alkışlar arasında Nebil İlseven’i kutladı.

İl Başkanlığı görevini devralan ve kendisini İstanbul İl Örgütü’nün ‘en eski yeni yüzü’ olarak gördüğünü kaydeden CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven; “Kendimi şanslı bir il başkanı olarak görüyorum. Çünkü görüyorum ki bizler pek çok sorun karşısında zaten teşhislerimizi yapmışız, çözümler konusunda pek çok arkadaşımız kendi bölgelerinde kendi sorumluluk alanlarında önemli çalışmalar başlatmışlar. Ben diyorum ki bize tek sınav kalıyor. O da 130-140 günlerle sayabileceğimiz bir dönemde partimizi İstanbul’da en büyük, en üstün seçim başarısına taşımak olmalı. Bundan sonraki görevimiz bu diye düşünüyorum. Hedefimizde iktidar olmak var. O iktidarın yolu da İstanbul’dan geçiyor, bizlerin omuzlarında bu

sorumluluğun bilinciyle, bu sorumluluğun gereklerinin nasıl yapılacağı konusundaki yaklaşımlarımızla ve organizasyonlarımızla bu işin altından kalkabileceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Nebil İlseven’in ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, İstanbul’un zaptedilmiş bir durumda olduğunu vurgulayarak, “Bu kaleyi tekrar kazanmak zorundayız. İki hedefimiz var. Bunlardan birincisi, Haziran seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da birinci parti olmak, ikincisi ise yerel seçimlerde İstanbul’a artık Atatürk’ün 6 ok bayrağını dikmek” dedi.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 13 Ocak 2011 Perşembe 15:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR