MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Göztepe » Elektrik hatları yer altına alınıyor
Elektrik hatları yer altına alınıyor


Anadolu Yakası’nda elektrik hatları yer altına alınıyor

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), Enerji Dağıtım Sisteminin güçlendirilmesi, yenilenmesi ve genişletilmesine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji sunmak için yeni yatırımlar yapan AYEDAŞ, bu kapsamda Enerji Nakil Hatlarını yer altı elektrik kablosuna dönüştürülebilmesi için çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Teknik ömrünü doldurmuş ve hızla artan yapılaşma nedeniyle şehrin içinde kalmış ve tehlike arz eden enerji nakil hatlarının yer altına alınarak elektrik kablosuna dönüştürülmesi için 2006 yılında start alan proje kapsamında Anadolu Yakası’ ndaki Enerji nakil Hatlarının önemli bir kısmı yer altına alındı.

E-5 Karayolu üzerinde bulunan Göztepe Köprüsü’nden başlayarak Tuzla Tersaneler Köprüsü’ ne kadar E-5’in altında ve üstünde paralel seyreden Enerji nakil Hatları başta olmak üzere Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy, Pendik ve Tuzla ilçelerindeki Orta Gerilim Enerji Nakil Hatları’nın önemli bir kısmı yer altı elektrik kablosuna dönüştürülmüş olup, havai hatların sökümü çalışmalarına ise devam edilmektedir.

Enerji Nakil Hatlarının yer altına alınması çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen AYEDAŞ Genel Müdürü Sami KOVANCI çalışmaların aksamadan devam ettiğini belirterek; Türkiye’ de enerji nakil hatlarının yer altına alınması konusunda en başarılı şirketin AYEDAŞ olduğunu söyledi. Orta Gerilim Hatlarının %  70’ nin, Alçak Gerilim Hatlarının da % 65 ‘ nin yer altında bulunduğunu belirten KOVANCI “Gerek müşterilerimize sağlıklı enerji sağlamak, gerekse daha estetik bir kent görüntüsüne katkı sağlamak adına bu konudaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Galeri
📆 12 Ocak 2011 Çarşamba 10:29   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Elektrik hatları yer altına alınıyor” için 2 cevap

  1. HAKAN dedi ki:

    ümraniye namık kemal mahalesinde çocuklar kansere yakalandı halen şehrin içinde elektiriktelleri binaları yalıyor sayın başbakanımız bunlardan haberdar değilmi galatasaray kulübüne 600tirilyonluk stat yapıcağına bu telleri kaldırtsın halkkın duasını alır saygılar…

  2. hasan dedi ki:

    2013 yılı nda sehrin ortasından teller hic yakısıyormu istanbul a ?nerde kaldı modern sehir anlayısı , umraniye nin heryeri teller , tellikent koyun bari ismini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR