MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Flaş, Toplum » İstanbul’da yılbaşı hazırlıkları
İstanbul’da yılbaşı hazırlıkları


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşan yılbaşına yönelik hazırlıkları sürerken, yılbaşı gecesi bazı İETT hatlarına ek seferler konulacağı bildirildi.

Yapılan yazılı açıklamaya göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, halkın güvenli ve sorunsuz bir şekilde yeni yıla girmesi için güvenliği artırıcı ve ulaşımı rahatlatıcı bir dizi önlem de aldı. Bu çerçevede; İstanbul’un önemli meydanları Taksim, Eminönü, Aksaray, Kadıköy, Üsküdar meydanları ile önem arz eden ana caddelerde zabıta tarafından dilenci, işgal, seyyar satıcı oluşumlarının önlenmesine yönelik 197 personel ve 28 ekip ile birlikte denetimler yapılacak. Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından Anadolu ve Avrupa Yakası’nda dolmuş, taksi ve minibüs denetimleri yapılacak, ayrıca Taksim, Aksaray ve Mecidiyeköy’de çekiciler ile tedbirler alınacak.

17:00-24:00 saatleri arasında Anadolu ve Avrupa Yakası’nda denetimler eğlence merkezleri, restoran ve oteller üzerinde yoğunlaştırılarak fiyat ve tarife denetimleri yapılacak. Vatandaşlar her türlü müracaat ve şikayetlerini, Zabıta Müdürlüğü’nün 0 212 521 84 65 (3 hat) no’lu telefonuna ya da 153 Beyaz Masa’ya iletebilecekler.

Yılbaşını eğlence mekânlarında ve dışarıda kutlayacak vatandaşların evlerine güvenle ulaşması için toplu ulaşım araçları gece saatlerinde de çalışmaya devam edecek.
İETT; Yılbaşı gecesi bazı hatlara ek seferler konularak sabaha kadar ulaşım sağlanacak.
– Taksim’den; Ataköy, Yeşilköy, Havalimanı, Yenibosna-Metro, Başakşehir, Bağcılar, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Esenkent, Nurtepe, Çağlayan, Okmeydanı, Gaziosmanpaşa, Basın Sitesi, Cebeci, Kocamustafapaşa, Edirnekapı, Otogar, Topkapı, Sarıyer, Bostancı’ya,
– Kadıköy’den; Taksim, Üsküdar Ortaçeşme’ye, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Tuzla’ya,
– Üsküdar’dan Sultanbeyli’ne ve Bakırköy’den Büyükçekmece’ye gece ek seferler konulacak. Ayrıca yirmidört saat esasına göre hizmet veren Metrobüs hattında da gece sefer sayıları artırılacak.

ULAŞIM A.Ş: 31 Aralık 2010 Cuma gecesi İstanbul Metrosu ve Füniküler işletmesinde gece 02:00’ye kadar sefer yapılacak. Kabataş-Zeytinburnu tramvayının ise Kabataş-Cevizlibağ arasında gece 01:00’e kadar sefer uzatılacak. (Cevizlibağ durağında Metrobüs ile aktarma yapılabilecek.)
Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yılbaşı kutlamaları kapsamında İstanbul’un en önemli merkezi olan ve yılbaşı eğlencelerinin yoğun olarak yaşandığı Taksim Meydanını led ışıklandırmalar ile süsledi. Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği ile birlikte yapılan çalışmalar kapsamında dernek İstiklal Caddesini ve Beyoğlu’nu Taksim-Tünel arasında çeşitli renk ve güçlerde ampullerle süslerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Taksim Meydanı’nı görkemli bir şekilde ışıklandırdı.

İSTANBUL (İHA)

📆 29 Aralık 2010 Çarşamba 13:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR