MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » Kadıköy PTT binası hizmete açıldı
Kadıköy PTT binası hizmete açıldı


Kadıköy PTT binası yeni yüzüyle hizmete giriyor. Kadıköy için oldukça önemli bir yere sahip olan Kadıköy PTT binası 28 Aralık 2010 Salı günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle hizmete açıldı.

İstanbul’un en merkezi bölgelerinden birinde yer alan Kadıköy PTT Hizmet Binasının yapımı çalışmalarına 2008 yılının Nisan ayında başlandı ve çalışmalar bu güne kadar devam etti. Günümüz teknolojisinin tüm olanakları kullanılarak dizayn edilen bina 28 Aralıkta Kadıköy halkının hizmetine sunuluyor.

Kadıköy PTT Binası’nın açılışını Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım yaptı. Yıldırım açılışta yaptığı konuşmada “Yeni hizmetlerle birlikte, bu hizmetlerin sunulduğu mekânları da yeniliyoruz. Çünkü artık tabiri caizse PTT’yi, kabına sığmaz hale getirdik. 170 yıllık, bu ülkenin hasretine tanık olan, sevincine tanık olan PTT’nin kabuğunu kırması gerekiyordu. Elbise bünyeye dar geliyordu. İşlevi değiştikçe, kendisini yeniledikçe işyerlerini de idari binalarını da yenileme ihtiyacı hâsıl oldu. Bugün ülkemizin ilinde ilçesinde, beldesinde bucağında, hatta köylerinde bile, acentesiyle birlikte 4093 PTT işyeri, posta, lojistik ve bankacılık hizmeti veriyor. Hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürüyor. 2002 öncesi peş peşe yaşanan krizlerden sonra, ilçelerde, kasabalarda pek çok yerleşim verinde bankacılık ve finans hizmeti veren kuruluşlar elini eteğini çekince, buralardaki hizmet ihtiyacını da 2004 yılından sonra PTT karşılamaya başladı. Bugün hiçbir bankanın bulunmadığı 1361 yerleşim yerinde PTT Bank var, vatandaşlarımızın gerek kamuyla olan, gerek özel sektörle olan işlerini on-line olarak gerçekleştiriyor.”dedi.

Açılış törenine katılan PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İstanbul’umuza ve onun gözbebeği ilçelerinden Kadıköy’e layık hale getirdiğimize inandığım Başmüdürlük Hizmet Binamıza alt yapı dahil toplam 6 milyon 215 bin 353 TL harcama yaptık. 2004 yılında başlattığımız ve PTTBANK konseptine uygun yapısal dönüşüm projesi adını verdiğimiz bu çalışmalar sonucunda, 2010 Kasım ayı sonu itibariyle 1997 adet işyerlerimizi halkımıza yakışır şekilde yenileyerek hizmete sunduk.

Bugüne kadar, büyük küçük demeden halkımızın yaşadığı tüm yerleşim yerlerindeki işyerlerimizi aynı görüntüye ve teknolojiye sahip hale getirdik.

Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimat ve destekleriyle 03 Mart 2004 tarihinde başlatılan PTTBANK hamlesi ile kuruluşumuzun iş ve işlemlerinde büyük artışlar olmuş, başarılı projeler ile PTT’nin prestiji yükselmiştir. Halkımızın daha rahat mekanlarda kaliteli hizmetler alabilmesini sağlamak hedefiyle bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, bundan sonra da kaçınmayacağız.” dedi.

📆 29 Aralık 2010 Çarşamba 09:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR