MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet » Kadıköylü Çocuklara Seferihisar Mandalinası
Kadıköylü Çocuklara Seferihisar Mandalinası


Kadıköy Belediyesi, İzmir Seferihisar da üretilen 30 ton mandalinayı Kadıköylü çocuklara ücretsiz dağıtıyor.

Seferihisar Belediyesi ile yapılan anlaşma ile mandalina üreticisini desteklemek, Seferihisar’ın tanıtımına katkıda bulunmak ve ilkokul öğrencilerine sağlıklı beslenme desteği vermek amacıyla Kadıköy Belediyesi tarafından alınan mandalinalar, Kadıköy’deki ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere dağıtılıyor.

Kadıköy Belediyesi’nin Seferihisar’dan getirdiği 30 ton mandalina, Kadıköylü çocukların ücretsiz diş tedavilerini yapan Kadıköy Belediyesi Çocuk Ağız Diş Sağlığı Polikliniği’nin organizasyonuyla ilçede bulunan 56 resmi ilköğretim okulu öğrencilerine dağıtılıyor. Geri dönüşümlü çevre dostu kese kâğıtları içinde her öğrenciye 8 adet mandalina hediye ettiklerini kaydeden Kadıköy Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Sorumlu Hekimi Burcu Kuru, dağıtımın 37 okulda tamamlandığını, önümüzdeki günlerde kalan 19 okulda da dağıtımın süreceğini belirtti.

Toplam 23 bin ilköğretim öğrencisine Seferihisar mandalinası tattıracaklarını kaydeden Kuru, dağıtım sırasında çocuklara sağlıklı beslenme dışında kâğıt poşet kullanarak çevre kirliliğinin önlenmesiyle ilgili de mesajlar verdiklerini söyledi.

📆 24 Aralık 2010 Cuma 14:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR