MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Büyükşehir, Flaş, Genel » Ruhsatsız taksi dolmuşlar trafikten men edilecek
Ruhsatsız taksi dolmuşlar trafikten men edilecek


Çalışma ruhsatı olmayan taksi dolmuşlar trafikten menediliyor  

 İstanbul’da çalışma ruhsatı olmayan taksi dolmuşların trafikten men edildiği bildirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada zabıta ekiplerinin İstanbul genelinde taşımacılık yapan (TZ) seri plakalı ticari taksi dolmuşların denetimlerine devam ettiği belirtildi. Açıklamada Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kontrolünde Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde; Çalışma Ruhsatnamesi olmayan ve güzergâh ihlali yapan taksi dolmuşlara cezai müeyyide uygulandığı kaydedildi.
Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Üsküdar-Beykoz, Bostancı-Kadıköy, Çekmeköy – Kadıköy ve Üsküdar-Kadıköy hatlarında yapılan denetimlerde Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen Çalışma Ruhsatnamesi olmayan 5 adet taksi dolmuş Belediye Encümen kararıyla trafikten men edilmiştir.
Ayrıca 34 adet taksi dolmuşa da çeşitli kabahatleri nedeniyle cezai işlem uygulanmıştır.
Bu denetimler neticesinde, İstanbul genelindeki tüm toplu taşıma araçlarının kayıt altına alınması, illegal çalışmaların engellenerek tamamen ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Kayıt altına alınan tüm toplu taşıma araçlarına belli standartlar getirilerek, toplu taşımacılıktaki kalite ile araç niteliğinin yükseltilmesi hedeflenmektedir. Böylece İstanbul’da ruhsatsız taşımacılık yapılamayacak ve toplu taşımacılık yapan her araç hukuki bir altlık içine girecektir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen “Çalışma Ruhsatnamesi” olmayan araçlar bu belgeyi ibraz edene kadar, araçları bağlanmak suretiyle trafikten men edilecektir.
Çevreye ve vatandaşlara karşı olumsuz tavırlar içinde bulunan şoförler hakkında ise yönerge ve ilgili kanun hükümleri doğrultusunda işlem yapılmaktadır.
İlgili tüm esnafın mağdur durumda kalmaması için Çalışma Ruhsatnamelerini en kısa zamanda almaları, yönergede bulunan çalışma esaslarına uymaları gerekmektedir.”

İSTANBUL CHA

📆 17 Aralık 2010 Cuma 14:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR