MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Erenköy, Flaş, Sahrayıcedit, Toplum » Ataşehir Belediyesi kışla mücadele ekibi görev başında
Ataşehir Belediyesi kışla mücadele ekibi görev başında


Ataşehir Belediyesi yüz yılın en yağışlı ve soğuk kışı olacağı belirtilen 2011 kışı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ataşehir genelinde 40 araç, 1 inşaat mühendisi, 3 inşaat teknikeri, 100 işçi ile olumsuz hava koşulları ile mücadele edecek olan Fen İşleri Müdürlüğü, kar yağışından sonra kaldırım ve üst geçitlerde çalışmak üzere 100 işçide Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri müdürlüklerinden takviye alacak.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, meteoroloji verilerine göre 2011 yılı kışının çok sert geçeceği ve yağışların yoğun olacağını dikkate alarak, belediye olarak ilçe de günlük yaşamın etkilenmemesi için önlemler aldıklarını açıkladı. İlçeyi kışla mücadelede 3 bölgeye ayırdıklarını belirten Başkan Battal İlgezdi, Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bu bölgelerdeki noktalarda konuşlandırmaya başladıklarını söyledi. Başkan İlgezdi’nin verdiği bilgilere göre; Kar yağışı ile birlikte anında çalışmalara başlayacak olan ekipler, tuzlama,  solüsyon dökme ve yol açma çalışmalarını gerçekleştirecek. Karla mücadele planı hazır olan Ataşehir Belediyesi’nde Örnek, Aşık Veysel, Mustafa Kemal, Yeni Sahra, Barbaros, Esat Paşa ve Fetih mahalleleri birinci bölgeyi, İçerenköy, Küçükbakkalköy, Atatürk, Yenişehir ve İnönü mahalleleri ikinci bölgeyi, Ferhatpaşa, Yeniçamlıca, Mevlana, Mimarsinan ve Kayışdağı mahalleleri ise üçüncü bölgeyi oluşturuyor. Araç ve ekipler, birinci bölgede Cennet Düğün Salonu, ikinci bölgede Migros, üçüncü bölge ise Mehmet Uslu Camii önünde konuşlanacak.

Ataşehirlilerin günlük hayatlarını aksatmadan devam ettirebilmeleri, işe ve okula gidenlerin yollarda sorun yaşamaması için gerçekleştirilecek olan kışla mücadele çalışmaları için 1000 ton tuz rezervi yapıldı. Ayrıca kışla mücadele çalışmalarında kullanılmak üzere araç filosuna yeni araçlar katıldı.

Öncelik ana yollar ve sokaklarda

Ataşehir Belediyesi kar yağışıyla birlikte ilk olarak ana yolların açık kalmasını sağlayacak, daha sonra sokak aralarında çalışmalar yapacak. Bütün bu çalışmalardan sonra fırsat olması durumunda sitelerin içlerine girerek karla mücadele çalışması yapacak. Ayrıca bu yıl sitelere torba ile tuz da verilecek. Ataşehirlilerin rahat bir kış geçirmesi için her türlü önlemi aldıklarını açıklayan Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu , “0216 580 93 93 numaralı Alo Fen İşleri hattımızdan da vatandaşımızdan gelen istek ve şikâyetleri değerlendireceğiz. Ataşehir’de kar yağışı nedeniyle kapalı yol kalmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Yağışın yoğun olduğu saatlerde çalışmalarımız aralıksız sürecek” dedi.

📆 15 Aralık 2010 Çarşamba 14:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR