MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika » BBP seçim startını İstanbul’da verdi
BBP seçim startını İstanbul’da verdi


 Büyük Birlik Partisi (BBP), seçim çalışmaları startını Bahçelievler Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nden verdi. Programada konuşan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, İmralı’nın sözcülüğünü yapan siyasetçilerle tokalaşmadıklarını ve onların yaptıklarını lanetlediklerini söyledi. Bunun üzerine partililer, ‘İmralı’yı basarız, Apo’yu asarız’ sloganları atmaya başladı. Topçu, “İnşallah onların yapamadıklarını siz yapacaksınız.” diye karşılık verdi.


Program; Mehter Konseri, Sema gösterisi, Hasan Sağındık ve Turgay Türkan konserleri ile başladı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolundan ilerlediklerini aktaran Topçu, onun sevdasını rüyasını gerçekleştirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Yazcıoğlu gibi Türk-İslam coğrafyası için çalıştıklarını ifade eden Topçu, “‘Kardeşimin anadiliyle konuşmasına karşı çıkmam.’ diyerek 24 saat kesintisiz demokrasi isteyen birinin yolundayız. Onun gibi İmralı’nın sözcüsü sözde siyasetçilerle tokalaşmıyor, selamlaşmıyor, yaptıklarını lanetliyoruz. Onun gibi, Kürt ile Türkmen’i kardeş görerek hepimiz aynı kilimin desenleriyiz diyoruz.” dedi.
Bunun üzerine partililer, ‘İmralı’yı basarız, Apo’yu asarız’ sloganları atmaya başladı. Bunun üzerine Topçu, “İnşallah onların yapamadıklarını siz yapacaksınız.” diye karşılık verdi.
Sivilleşme demokrasileşme noktasında halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Topçu, bu yolda hep çalıştıklarını, şehitler verdiklerine değindi. Kızıl Elma’nın tarihi misyonları olduğunun altını çizen Topçu, “Ülkücü alperenlerin büyük Türk-İslam birliği ve Turan gibi bir davası vardır.

Misakı Milli için verilen sınırlar o zaman için doğruydu ve yerinde bir karardı. Bugün bununla yetinmemiz asla mümkün değil. Bugün şartlar müsait. Milletimizin ufku açılmalı. Lozan zorlanmalı. Çünkü Lozan zorlanmazsa bir müddet sonra şuanda yaptıkları gibi Serv’i önümüze sürebilirler. İşte biz bu sebepten dolayı bizi yıllardır Avrupa Birliği’ne, (AB) karanlık bir hayat tüneli gibi başını sokanlara sesleniyorum.. Çıkın şu hayal peşinden. 40 yıldır AB’nin peşinde koşuyorsunuz. Biz neden kendi birliğimizin peşinde olmayalım. İnşallah BBP iktidarında AB süreci yeniden yapılanacak. Büyük Türk-İslam birliği oluşacak.” diye konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ahmet Kaya’yı ziyaret etmelerini ve onun şiirlerini okumalarını eleştiren Topçu, “Gidin şehitlerden, Mustafa Kemal’lere Alparslan’lara methiye yazın. Bu ferasetsizliğinize oy avcılığına devam etmeyin. Diyarbakır’a gidince ‘Diyarbakır karpuzuna benzeyeceksiniz. Sizi seçimde havaya atıp nasıl ortadan ikiye bölecekler göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

‘Bebek katili meşru bir siyasetçi gibi mesajlar gönderiyor, kimse sesini çıkarmıyor’
Bebek katilinin adeta meşru bir siyasetçi gibi avukatları aracılığı ile mesajlar gönderdiğini dile getiren Yalçın Topçu, bu duruma kimsenin ses çıkarmadığını aktardı. Bu yapılan millete reva mı? diye soran Topçu, “Bu hak mı? Hukuk mu? Eğer bu böyle ise yerin dibine batsın sizin hakkınız da hukukunuz da. Asamadınız bari susturun be.” ifadesini kullandı.
Bunun üzerine partililer, hep bir ağızdan ‘Vur vur inlesin İmralı dinlesin.’ sloganları attı. Buna karşılık Topçu, kendisinin vurunca Amerika’ya, İsrail’e vuracağını, İmralı’ya fiske bile vurmayacağını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Ben onların ağa babalarına vururum. Alperenler o mecliste olacak, Kandil de sönecek, İmralı da susacak. Bunlara hak bildiremiyorlar. Bu toprakların adı Türkiye, bu devletin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Ey hainler biliniz ki, bu milletin adı Kürt’üyle, Türkmen’iyle Alevi’siyle Sünni’siyle büyük Türk Milleti’dir. Aklınızı başınıza toplayın bölücülük planlarını bırakın. Yoksa BBP bu dünyayı size zindan eder. Siz değil, yedi düvel gelse Türkiye’yi bölemez.”

Partililerden bağış istedi
BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan ise Pakistan’daki sel felaketinde mağdur olanlara ‘Muhsin Yazıcıoğlu Köyü’ yaptırdıklarını hatırlattı. Hedeflerinin 5 köy yapmak olduğunu aktaran Karacan, ikinci köy için finansmanın hazır olduğunu belirterek, partililerden diğer köyler için yardım talep etti. Salonda toplanan kalabalığa seslenen Karacan, “Cep Telefonlarınızı çıkarın. Sadece Muhsin Yazıcıoğlu için mesaj istiyorum. Birlik yazıp 3072’ye mesaj atın. Pakistan’daki ikinci köyümüzün adımını birlikte atmış olalım.” ifadesini kullandı.


 

İSTANBUL CHA

Galeri
📆 12 Aralık 2010 Pazar 19:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR