MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş » Ataşehir’de hijyen sertifikası sahiplerini buldu…
Ataşehir’de hijyen sertifikası sahiplerini buldu…


Ataşehir Belediyesi Veteriner ve Sağlık İşleri müdürlükleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Su –Sabun- El Elele Verdik Mikropları Yendik” sloganı ile başlayan “El Yıkama ve Hijyen Eğitimleri” tamamlandı. Bu eğitimlere katılan 16 bin 800 öğrenci sertifika almaya hak kazandı.

El Yıkama Sertifika’larını ilk bölümü Cemile Besler İlköğretim Okulu’nda sahiplerini buldu. Cemile Besler İlköğretim Okulu 1., 2. ve 3. sınıf öğrencileri El Yıkama Sertifikalarını düzenlenen törenle aldılar. Törene Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt ile Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya katıldı.

Törende konuşan Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt el yıkamanın öneminin çocuklara kavratılmasının çok önemli olduğunu belirterek: “Çocuklar eğitimlerde öğrendiklerini evlerinde de uyguluyor ve ailelerine uygulatıyorlar. Bu nedenle eğitimlerimiz çok gerekli. İlçemizdeki tüm ilköğretim okullarında bu eğitimleri verdik. Daha sağlıklı nesiller için el yıkamayı ve hijyeni öğrettik” dedi.

El yıkama eğitimlerine katılan öğrencilere 2 bin 850 kilo el yıkama sabunu da dağıtılarak öğrencilerin eğitimlerde gördüklerini pratikte uygulamaları sağlandı.

Etiketler: , , ,
📆 10 Aralık 2010 Cuma 18:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR