MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel » “Toprağa Saygı” için yürüdüler

“Toprağa Saygı” için yürüdülerTEMA Vakfı Erozyonla Mücadele Haftası Etkinlikleri 29 Kasım- 5 Aralık 2010 tarihleri arasında kutlanıyor.

 

TEMA Vakfı’nın 18 yıl önce başlattığı ülkemize özgü Erozyonla Mücadele Haftası, 2010 yılında “Bereketli Topraklar Yaşam Üretir” sloganıyla ülke genelinde düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. 1 Aralık’ta Ankara’da Mera ve Toprak Yasalarının çıkarılmasına emeği geçen Tarım ve Köyişleri Bakanlarına Şükran plaketi verilirken, TEMA Gönüllüleri 2 Aralık saat 10:30’da aynı gün ve saatte tüm Türkiye’de “Toprağa Saygı” için yürüdü.

Ülkemizdeki Tarım Arazilerine Birlikte Sahip Çıkıyoruz” imza kampanyası da başlatıldı.

İstanbul’da TEMA 1’ci ve 3’cü Bölge Temsilciliklerinin düzenlediği Toprağa Saygı yürüyüşleri ilgiyle izlendi.

TEMA 1.Bölge Temsilciliğinin Kadıköy’de Düzenlediği yürüyüşe Temsilci Arzu Bozgül,Anadolu Yakasındaki 16 okulun 300 civarında Yavru ve Genç TEMA’lı öğrencisi ve öğretmenleri  ile 100’e yakın TEMA gönüllüsü ve çevreci katıldı.

Moda İlköğretim Okulu önünde toplanan Yavru ve Genç TEMA’lılar taşıdıkları erozyon ve toprakla ilgili döviz ve pankartlarla saat 11:00’de öğretmenleri, velileri ve TEMA gönüllüleri eşliğinde yürüyüşe başladılar. Bahariye Caddesi-Söğütlüçeşme Caddesi güzergahı üzerinden Kadıköy İskelesindeki tören alanına ulaşan geleceğin büyük çevrecileri yürüyüş boyunca Kadıköy halkının büyük sevgisi ve desteği ile karşılandı.

Tören alanında Atatürk Anıtına çelenk konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından, Erozyonla Mücadele Haftası Basın Bildirisi Bir Genç TEMA!lı tarafından okundu. Tören Yavru TEMA’lı Öğrencilerin söylediği şarkılar, marşlar ve şiirlerle devam etti. Medyanın çevreci öğrencilerle yaptığı röportajlarla önemli mesajlar verilerek etkinlik tamamlandı.

📆 03 Aralık 2010 Cuma 13:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR