MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » – İBB’den Haydarpaşa Garı’ndaki yangınla ilgili açıklama
– İBB’den Haydarpaşa Garı’ndaki yangınla ilgili açıklama


–         İtfaiyenin yangına geç müdahale ettiği iddiaları yalanlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Tarihi Haydarpaşa Tren Garı’ndaki yangına 57 araç ve 162 personelle müdahale edildiğini, yangında çatının ön cephesi ve yan cephelerinin bir bölümünün hasar gördüğünü açıkladı.

–        
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, saat 15.20’de alınan yoğun ihbarlarla alarma geçen İstanbul İtfaiyesi, tüm gruplardan ekiplerini bölgeye sevk etti. Kadıköy grubu olay yerine intikal ederek, saat 15.28’de yangına müdahale etmeye başladı. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın, ahşap olan çatı katının ön tarafından başlayarak kanatlara doğru sirayet etti. Ekipler kısa sürede dört bölgeden alevlere müdahale ederek alevleri kontrol atına almaya başladı. İtfaiye 57 araç ve 162 personel ile yangına müdahale ederek alevlerin yayılmasını önledi.

–          

–         İstanbul İtfaiyesi, söndürme gemilerini de yardım isteyerek çalışmalara dahil etti. Yoğun çabalar sonucu yangının çatıdan binanın diğer yerlerine yayılması kısa sürede önlendi. Çatıda yapılan ilk belirlemelere göre, ön cephesi ve yan cephelerinin bir bölümü hasar gördü. Yangın yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü.

–        
Yangın söndürme çalışmaları sırasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ahmet Selamet, Genel Sekreter Adem Baştürk ve İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan ekipleri sevk ve idare etti.

–        
Belediyeden yapılan açıklamada, itfaiyenin yangına geç müdahale ettiği iddiaları da yalanlandı.

   İstanbul (İHA) –

📆 28 Kasım 2010 Pazar 21:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR