MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Flaş, Toplum » İstanbul 2010 Avrupa kültür başkenti İstanbul ralli şampiyonası başlıyor
İstanbul 2010 Avrupa kültür başkenti İstanbul ralli şampiyonası başlıyor


İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası başlıyor. Sembolik start 27 Kasım Cumartesi günü VIA/PORT’ tan verilecek. 28 Kasım Pazar günü biri 14,90 Km, diğeri 8,10 Km olmak üzere zorlu iki adet orman etabını geçecek yarışmacılar, aynı zamanda VIA/PORT’ un içinde organize edilen seyirci etabında yarış severlere güzel görüntüler verecek.
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası Türkiye’nin en köklü kulüplerinden İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle 27 – 28 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Yarışın basın toplantısı 24 Kasım Çarşamba günü VIA Hotel’de yapıldı.
Üç ayaktan oluşan şampiyonanın ilki bu hafta sonu gerçekleştirilecek. 27 Kasım Cumartesi günü saat 18:00’de VIA/PORT alışveriş merkezinin içindeki Gençlik Meydanı’ndan sembolik start verilecek. 28 Kasım Pazar günü biri 14,90 Km diğeri 8,10 Km olmak üzere zorlu iki adet orman etabını geçecek yarışmacılar, aynı zamanda VIA/PORT’ un içinde organize edilen süper seyirci etabında yarış severlere güzel görüntüler verecek. Pazar günü iki kez koşulacak olan özel seyirci etabının başlama saatleri 10:03 ve 13:22.
İlki 2002 senesinde organize edilen ve amatöründen profesyoneline tüm yarışçılar için vazgeçilmez hale gelen İstanbul Mahalli Şampiyonası bu sene İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın destekleriyle organize ediliyor. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası ve VIA/PORT yarışa destek veriyor.
Yarışın basın toplantısı bugün VIA Hotel’de gerçekleştirildi. Yarışla ilgili bilgilerin basınla paylaşıldığı toplantıya Hilmi Orbay (ISOK Başkanı), Tayfun Döşkaya (The World of VIA/PORT Genel Koordinatörü), Vedat Bostancı (Yarışma Direktörü), Burcu Çetinkaya (Pilot), Bora Kabatepe (Pilot) katıldı.
İkinci kez İstanbul Mahalli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan VIA/PORT adına konuşan Genel Koordinatör Tayfun Döşkaya, “Bu bizim aslında 3. ev sahipliğimiz. İlki geçen seneki İstanbul Ralli Şampiyonası, ikincisi ana sponsoru da olduğumuz Türkiye Ralli Şampiyonası’nın İstanbul ayağı ve şimdi İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası… VIA/PORT, artık ralli sporu ile bütünleşti ve biz bundan büyük keyif duyuyoruz. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın
bizim için ayrı bir heyecanı var: VIA/PORT’un içinde bir seyirci etabı gerçekleştirilecek. İSOK ekibi ile yaptığımız toplantılarda kendilerinden böyle bir teklif aldık. Titiz bir ön hazırlık sonucunda bir seyirci etabını VIA/PORT’un içinde gerçekleştirmeye karar verdik. Bu bizim için gerçekten değişik bir adrenalin… VIA/PORT’un 7’den 70’e her ziyaretçisi rallinin heyecanına birebir tanık olacak” şeklinde konuştu.
Yüksek bir katılımın beklendiği yarışın kayıtları Cuma günü kapanacak.
2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ikinci ve üçüncü yarışları 12 Aralık ve 26 Aralık tarihlerinde koşulacak.
Yarışla ilgili bilgi ve dokümanlara www.isok.org.tr adlı internet sitesinden ulaşılabileceği bildirildi.

İSTANBUL (İHA)

📆 24 Kasım 2010 Çarşamba 14:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR