MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Spor, Toplum » Fenerbahçeli futbolcu Stoch: Şampiyonluğun en büyük favorisi biziz
Fenerbahçeli futbolcu Stoch: Şampiyonluğun en büyük favorisi biziz


Fenerbahçe’nin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch, bütün olumsuzluklara rağmen şampiyonluğun en büyük favorilerinin kendileri olduğunu söyledi.Fenerbahçe Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Stoch, “Sezon başında çok iyi futbol oynamamamıza rağmen şu anki durumumuz çok iyi.

Artık takım olarak oturmuş vaziyetteyiz.Tek sorunumuz bir türlü yakamızı bırakmayan sakatlıklar. Bunların çoğunluğunun rakip takım oyuncularının çok aşırı güç kullanmalarından gelmiş olması da işin diğer bir ilginç yanı. Bütün yaşanan bu olumsuzluklara rağmen, uzun süreçli bu mücadelede şampiyonluğun en büyük favorisi yine biziz.” dedi.

Stoch, sakatlandığı ve yedek kaldığı dönemlerin hatırlatılması üzerine, “Kısa bir süre sakat kaldım ve çok önemli bir sakatlık değildi. Sadece birkaç maç oynayamadım. Tabii ki bazı zamanlarda kenarda oturduğum oluyor. Ama bu hocamızın kararıdır. Ona sonuna kadar güveniyorum ve saygı duyuyorum.

Yedek kalmam beni daha çok itiyor. Müthiş bir azimle çalışıyorum. Sonuçta şampiyonluk yolunda hepimizin fedakârlıklar yapması gerekiyor. Yabancı kontenjanı yüzünden bazen yedek kalabiliyoruz. Ama yılmadan çalışmalarımıza devam etmemiz gerektiğine inanıyorum. Taraftarımız bizlere karşı aşırı toleranslı davranıyor. Ancak bizlerin de onların bu hoşgörülerini suiistimal etmeden, tüm gücümüzle takım oyununa katkı sağlamamız gerek. Bütün arkadaşlarım da bunun bilincinde.” ifadelerini kullandı.

“HER İKİ YÖNDE DE ETKİLİ OLDUĞUMU HERKESE GÖSTERECEĞİM”

“Savunmaya yardımda daha etkisiz olduğun söyleniyor. Bu doğru mu? Kendini nasıl buluyorsun?” şeklindeki bir soruya yetenekli futbolcu, “Savunmada fazlaca etkili olamamam çok büyük bir sorun değil. Çünkü aslında ben ileriye dönük oynayan bir kanat oyuncusuyum. Bu nedenle hep golü düşünürüm. İleriye, ofansa yardım etmeye çalışırım.Tabii ki defansa da yardım etmem gerektiğinin farkındayım. Bu yönde çok çalışıyorum ve ileride her iki yönde de etkili olduğumu herkese göstereceğim. Bu bir süreç işidir.” karşılığını verdi.

Öte yandan Türkiye’de oynanan futbolun sertliğinden yakınan Stoch, ” Bütün bunlarla bir şekilde mücadele etmemiz ve maçlarımızı kazanmamız gerekiyor.” diye konuştu.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 09 Kasım 2010 Salı 12:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR