MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Doğan Cüceloğlu Tuzla’da seminer verdi
Doğan Cüceloğlu Tuzla’da seminer verdi


Ünlü psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Tuzla Belediyesi’nin davetlisi olarak Tuzlalılara seminer verdi. “Her Anne Bir Okul” seminerleri çerçevesinde yapılan etkinliğe, Tuzlalılar büyük ilgi gösterdi.

İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapılan seminerde çocuk-aile ilişkileri üzerinde duran Cüceloğlu, öncelikle çocuklara özgüven aşılanması gerektiğini söyledi.

Çocukların doğumundan yetişkin bir fert oluncaya kadar karşılaşmış oldukları zorlukları kendi hayatından örneklerle anlatan Doğan Cüceloğlu, çocukluk evresinde yapılan baskıların ve yanlış yaklaşımların çocuklar üzerinde kalıcı etkiler bıraktığını söyledi.

Çocukların aile bireylerine sorduğu soruları ‘çocuktur’ deyip geçiştirmemelerinin altını çizen Cüceloğlu şöyle konuştu: “Çocukların gelişiminde ailelerin çok büyük önemi vardır. Çocuklara özgüven, ait olma, önemsenme ve değerli olma duygularını yaşatın, verin.Sorduğu bütün sorulara karşınızda bir yetişkin varmış gibi ciddiyetle cevap verin”

Seminerden sonra düzenlenen kokteylde kitaplarını imzalayan Cüceloğlu, vatandaşlarla bol bol sohbet etti.Doğan Cüceloğlu Tuzla’da seminer verdi

Galeri
📆 09 Kasım 2010 Salı 10:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR