MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Öldürülen annesinin karnından sezeryanla alınan bebek hayata tutunmaya çalışıyor
Öldürülen annesinin karnından sezeryanla alınan bebek hayata tutunmaya çalışıyor


Ümraniye’de, yasak aşk yaşadığı sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürülen 8 aylık hamile Yeliz Karahasanoğlu’nun (32) sezeryanla dünyaya getirilen bebeği, hayata tutunmaya çalışıyor. Doktoru, “Bebeğin kurtulma şansına ilişkin bir şey söylemek için erken” dedi.

Evli olduğu öğrenilen Yeliz Karahasanoğlu (32), yasak ilişki yaşadığı M.S.G. tarafından sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulmuş, hayatını kaybeden kadının karnındaki bebeği ameliyatla dünyaya getirilmişti. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan bebeğin durumuna ilişkin açıklama yapan Dr. Şirin Güven, 36 haftalık bebeğin, anne karnından sezeryanla alındığını belirterek, “Daha çok anne karnında oksijensiz kalması sebebiyle oluşan bir hasar var. Sağlık durumu çok kötüydü.

Kalp tepe atımı ve solunumu yoktu. Bebeği yeni doğan yoğun bakıma yatırdık. Durumu hala kötü, ciddiyetini koruyor. Bebeğin kurtulma şansına ilişkin bir şey söylemek için erken. Henüz ilk 24 saatini doldurmadı” dedi. Dr. Şirin, gereken tüm tedavilerin uygulandığını ifade ederek, “Bebeğin sadece tek tük kalp atımı vardı, başka hiçbir hayati vurgusu yoktu. Hala kendi solunumu yok” diye konuştu.

İSTANBUL (İHA)

📆 05 Kasım 2010 Cuma 14:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR