MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Eroğlu:’’ Haklarımıza sahip çıkalım’’
Eroğlu:’’ Haklarımıza sahip çıkalım’’


Tükoder Genel Başkanı Eroğlu  tüketicileri korumak adına yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirmiştir:

28.10.2010 Tarihli Resmi Gazetede Yayımlanan 2010/ 974 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla  ” Kaynak Kullanımını  Destekleme Fonu Kesintilerinin % 15′ e Çıkarılmasına ” Karar Verilmiş Ve Bu Karar Üzerine Gelirler İdaresi Başkanlığı Tarafından Da Bankalar Birliği’ ne Yazı Yazılarak ” Bu Oranın Kredi Kullanım Tarihine Bakılmaksızın Tüm Tüketici Kredilerine Uygulanması ” İstenilmiştir.

Bakanlar Kurulunun 2010/ 974 Sayılı Kararında ” Bu Kanun Yayımı Tarihinde Yürürlüğe Girer ” Denilmesine Karşın Kanunun Geçmişe Şamil Olarak  Kanunun Yayımı Tarihinden Önde Kullanılan Tüketici Kredilerine De Uygulanması Yasaya Aykırıdır. Ayrıca Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 10. Maddesinde :

“Taraflar Arasında  Aktedilen Sözleşmede Öngörülen Kredi Şartları , Sözleşme Süresi İçerisinde Tüketici Aleyhine Değiştirilemez ” Denilmektedir. Oysa Yapılan Uygulama Sonucunda Şartlar Tüketici Aleyhine Değişecek Ve Tüketiciler Daha Fazla Ödeme Yapmak Durumunda Kalacaklardır.

Siyasi İktidar Bir Yandan  Geniş Kapsamlı Bir Vergi Ve Sigorta Affına Giderek Vergi Ve Sigorta Primi Ödemeyenleri Mükafatlandırırken , Diğer Yandan Tüketicilerin Cebindeki Paraya Göz Dikmekte Ve  Halkı Her Geçen Gün Ağırlaşan Şartlarda Yaşamaya Mecbur Etmektedir.

Anayasanın 172. Maddesinde ” Devlet Tüketicileri Koruyucu Önlemleri Alır ” Denmesine Karşın  Devlet Hiçbir Önlem Almamakta, Tüketicileri Siyasi İktidarın İnsafına Terk Etmektedir. Bugüne Kadar Tüketici Lehine Hiçbir Karar Ve Koruyucu Tedbir Almayan Devlet Anayasanın Kendisine Yüklediği Görev Çerçevesinde Biran Önce Harekete Geçmelidir.

Sayın Tüketiciler, Her Geçen Gün Cebimizdeki Para Azalmakta, Bu Paralar Kaynak Adı Altında Sermaye Gruplarıne Ve İktidar Yandaşlarına Peşkeş Çekilmektedir.

Haklarımıza Sahip Çıkalım. Bankalara İhtarname Göndererek Uygulamayı Kabul Etmediğimizi ve Karar Aleyhine Açılan Davanın Sonuçlanmasını Takiben Yapılan Tüm Kesintileri Faiziyle Birlikte Geri İsteyeceğimizi Bildirelim.

Sizlerin Hakları İçin Mücadele Eden Tükoder’de Örgütlenelim.

AV. ŞÜKRAN EROĞLU

TÜKODER ( Tüketiciyi Koruma Derneği )

GENEL BAŞKANI

📆 05 Kasım 2010 Cuma 14:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR