MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Flaş, Kültür-Sanat » Tuluyhan Uğurlu Tepe Nautilus’ta Cumhuriyet Ve Atatürk İçin Çalıyor
Tuluyhan Uğurlu Tepe Nautilus’ta Cumhuriyet Ve Atatürk İçin Çalıyor


Tuluyhan Uğurlu, 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı için Tepe Nautilus’ta çalacak.

Tepe Nautilus’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında sahne alacak olan Tuluyhan Uğurlu ve ekibi Senfoni Türk, Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri eserlerinden bölümler seslendirecekler.

Bir saat sürecek konserde Uğurlu’ya Kaval’da Murat Toraman, Viyola’da Doğukan Çokşeker ve Perküsyon’da Abbas Karacan eşlik edecek.

Çeşitli sunumlarla renklenecek konser; Biz Cumhuriyeti Çok Sevdik, Güneş Ülke Anadolu, Yaşamamız Bu Toprakta, Cumhuriyet Trenleri, Bayramlarımız ve Cumhuriyetin Kızları adlı beş bölümden oluşuyor.

Tepe Nautilus, 29 Ekim saat 16.00’da tüm Cumhuriyet çocuklarını bu özel etkinliğe katılmaya davet ediyor.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, Eylül 2002’den bu yana keyifli etkinlikleri ve cazip alışveriş fırsatları ile ziyaretçilerine yaşamın tadını doyasıya çıkarma fırsatı sunmaya devam ediyor.

Tuluyhan Uğurlu Hakkında

1996’da Türkiye’de İstanbul Kanatlarımın Altında film müziği ile ünlenen Uğurlu, Cumhuriyetin 75. yıl kutlamaları için Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri, büyük depremin ardından Şehrin Gözyaşları isimli eserlerini besteledi ve bunları albüm haline getirdi.

İlk senfonisi olan Senfoni Türk’ü de tamamladı. Bu eserinde senfoni orkestrası, mehter takımı, Türk Müziği enstrümanları ve piyanoyu bir arada kullanarak, Türk Klasik müziğinde bir ilke imza attı.

Tuluyhan Uğurlu, 2003 yılından itibaren Klasik Müzik dünyasında yapılmamış bir ilke imzasını atarak, konserlerini konser salonlarının dışına taşıyarak, tarihi mekânlarda gerçekleştirmeye başladı. Görüntülerle de mekânın tarihinin anlatıldığı bu proje çerçevesinde Nemrut Dağı (2150 Metrede verilen özel konser), Sirkeci Garı, Hattuşa, Truva, Tuşba antik kentleri, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan ve Beylerbeyi Sarayları, Çimenlik Kalesi, Sultanahmet Meydanı gibi tarihi yerlerde konserler verdi.

Uğurlu 2006 yılında Dünya Başkenti İstanbul isimli bir albüm yaptı. Albümün tanıtım konserlerinde 250’nin üzerinde farklı mekânda sahneye çıktı. Sanatçının son albümü Akdeniz kültürünü anlatan Akdeniz’dir.

📆 22 Ekim 2009 Perşembe 10:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR