MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Sağlık, Toplum » MNTLAB’ın katkılarıyla sağlık söyleşileri devam ediyor
MNTLAB’ın katkılarıyla sağlık söyleşileri devam ediyor


MNTLAB Laboratuvar Hizmetleri’nin ‘Prematüre ve Sağlıklı Bebeklerde Yaşamın İlk Yılında Sık Karşılaşılan Sorunlar’ konulu sağlık söyleşisi 3 Kasım 2010 Çarşamba günü, 14:00-16:00 saatleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.


MNTLAB Laboratuvar Hizmetleri’nin katkılarıyla halka açık olarak gerçekleşen sağlık söyleşisi, Prof. Dr. İpek Akman’ın süt bebeğinde sık karşılaşılan sorunlar konusunda detaylı bilgi verdiği sunumunu içeriyordu. Prof. Dr. İpek Akman sunumunda öncelikle, süt bebeklerinde yaşamın ilk yılında karşılaşılması olası sorunlar olan yenidoğan sarılıkları, Konjenital Hipotiroidi, Kolik, Demir Eksikliği Anemisi, beslenme problemleri, enfeksiyonlar ve korunma yolları konularında detaylı bilgi verdi. Bebek bakımında anne sütü temel olmakla beraber, gerektiğinde tamamlayıcı beslenmenin nasıl olabileceğini anlattı.

Dr. Akman, anne ve anne adaylarının yanı sıra, baba, baba adayları, anneanne, dede ve torun bekleyenlerin de katılımcılar arasında olduğu gözlemlenen ve ilgiyle takip edilen sunumunda ayrıca, tüm doğumların %12’sini oluşturan prematüre doğumların nedenleri ve prematüre bebeklerde görülen görme ve işitme problemleri gibi sorunlar ile prematüre bebeklerde beslenme konularında detaylı bilgi verdi. Prof. Dr. İpek Akman, son olarak sağlık söyleşisinin interaktif kısmında, katılımcıların konuyla ilgili çeşitli sorularını ayrıntılarıyla yanıtladı.

MNTLAB’in gündemdeki sağlık sorunlarına ışık tutmak amacıyla ücretsiz katılımla gerçekleştirdiği söyleşiler, her ay Caddebostan Kültür Merkezi’nde halkı sağlık uzmanlarıyla buluşturmaya devam edecek. Bir sonraki söyleşi, 1 Aralık 2010 Çarşamba günü yine 14:00-16:00 saatleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi, 3. Kat B Salonu’nda gerçekleşecek. Uzman Dr. Dilek Mamçu, 1 Aralık Dünya AIDS günü kapsamında yapacağı konuşmasında, HIV/AIDS’de Türkiye ve dünyada son durum, bulaşı ve korunma yolları konularında detaylı bilgi vererek, katılımcıların konuyla ilgili sorularını yanıtlayacak.

Galeri
📆 03 Kasım 2010 Çarşamba 16:53   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“MNTLAB’ın katkılarıyla sağlık söyleşileri devam ediyor” için bir cevap

  1. Duygu Özok dedi ki:

    Sayın Doktor İpek hanım, iki çocuğumunda doktorudur, kendisi hekimlik mesleğini en güzel, en başarılı ve en bilimsel şekilde icra ettiği için teşekkürlerimi minnetlerimi sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR