MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Marmara Lisesi’nde ‘Hayatboyu Öğrenme Programı ‘
Marmara Lisesi’nde ‘Hayatboyu Öğrenme Programı ‘


2009-2010 eğitim öğretim yılı başında bir “dünya okulu” olan Özel Marmara Lisesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları’ndan biri olan Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında, çok ortaklı bir projeye katılmıştır. Projenin amacı: Kültürlerarası farklılıklardan yola çıkarak toplumlararası, kültürlerarası bütünlük yakalamaktır. Proje ortağı olan ülkeler: Polonya, Macaristan, Yunanistan ve Bulgaristan’dır.

2010-2011 eğitim-öğretim yılının sonuna dek devam edecek olan projeye katılan öğrenciler; coğrafyası, dili, dini, sosyo-ekonomik yapısı ile Türkiye’den farklı olan dört ülkeyi tanımakta, ülkemizin geleneklerinin ve tüm güzelliklerinin bu ülkelere tanıtılmasında aktif rol almaktadır.

08 Ekim 2010- 17 Ekim 2010 tarihleri arasında Polonya’nın Czestochowa kentinde tüm proje ortakları toplanmıştır. Okullar, araştırma sonuçlarını fonetik, dramatik gösterilerle, çeşitli materyallerle İngilizce olarak sunmuşlardır. Marmara Eğitim Kurumu öğrencilerinden  Melih Adatepe, Kerem Kaya, Dilek Hasgül, Beste Göyük ve Ayşe Selin Kot proje öğretmenleri Özsel Afacan ve Müdür Başyardımcıları Nevzat Kulaberoğlu ile bu ziyareti gerçekleştirmiştir.

“Geleneksel Takılarımız ve Kıyafetlerimiz” temalı sunumumuzda öğrenciler Atabarı ve Zeybek dansı yaparak, beraberimizde götürülen folklor kıyafetlerimizi tanıtarak ve video, slayt gösterimleri ile Türk kültürünün motiflerini tanıtmışlardır.

Bir sonraki ziyaret, Mart ayı içerisinde Bulgaristan’a yapılacaktır.

📆 02 Kasım 2010 Salı 15:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR