MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Kadıköy’de, Sarıgül Rüzgarı Esmeye Başladı
Kadıköy’de, Sarıgül Rüzgarı Esmeye Başladı


Siyasetin CHP haricinde ki partilere pek şans tanımadığı Kadıköy’e yeni bir soluk geliyor. Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a muhalefet olduğu için partiden ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 2011 Genel Seçimlerinde Başbakan olmak için yola çıktığı Türkiye Değişim Hareketi adıyla, Türkiye genelinde ciddi bir örgütlenme içinde olduğu belirtilmektedir.

Bu hareketin Türk Milletinden ciddi ölçüde destek gördüğünü iddia eden Türkiye Değişim Hareketi Kadıköy İlçe Başkanı Av. Uygar Varlık İle kısa bir söyleşi yaptık.

Sayın Başkan sizi Yeni Türkiye Partisi Kadıköy İlçe Başkanı olduğunuz dönemden tanıyoruz. İlçe Başkanı olduğunuz dönemde de çalışmalarınızı yakından takip etmiştik. Şimdi de Türkiye Değişim Hareketi Kadıköy İlçe Başkanlığı görevindesiniz. Hareketiniz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
Varlık; Öncelikle belirtmek isterim ki Türkiye Değişim Hareketi, Atatürkçü, laiklikten taviz vermeyen, modern, çağdaş, dini inançlara saygılı, sol bir partinin kuruluş öncesi hareketinin adıdır.
Sağıda – Solu da Kucaklayacak Bir Hareket
Bu harekette Ulusal birlikten yana olan tüm yurttaşlarımıza kapımız sonuna kadar açık olacaktır. Güzel bir örnek vermek gerekirse, bir pergel düşünün pergelimizin uç kısmını sosyal demokrasi merkezine koyuyoruz, sonra pergelimizi çeviriyoruz, dairemizin tamamı da tüm Türkiye’mizi kapsamaktadır. Liderimiz Sayın SARIGÜL’ün dediği gibi bizim ötekimiz olmayacaktır. Başı açık olan da kapalı olan da bizim insanımızdır. Bu ülkenin evladıdır. Asıl sıkıntı her ikisinin de işsiz olmasıdır.

Partinizin ismi ne olacak peki?
Varlık; Partimizin ismini halkımız belirleyecektir. Bu mücadele belirli birkaç kişinin mücadelesi değildir. Bu hareketin en önemli gücü büyük bir halk hareketine dayanmasıdır. Bunun en büyük göstergesi de Liderimiz Sayın SARIGÜL’ün Anadolu’da yapmış olduğu mitinglerde halkımızın göstermiş olduğu büyük ilgidir.

Partinin kuruluş zamanı sizce uygun bir zaman mı sayın başkan?
Varlık; Bir önceki seçim kurulmuş olsaydık yine meclise girerdik ama tek başına iktidar olmak için yeterli oyu alamayabilirdik. 2011 seçimleri sonrası için de geç kalmış oluruz. 2011 seçimlerinde Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. % 48 gibi bir oy almayı bekliyoruz. Nasıl ki 2002 seçimleri yeni partilerin seçimi olmuştur 2011 seçimi de Sn. SARIGÜL ve kadrolarının seçimi olacaktır. Siyaset; Basiret, cesaret ve sebat gerektirir. Bizler bugüne kadar sabırla ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Artık zamanı gelmiştir.

Başkan çok iddialı konuşuyorsunuz?
Varlık; Siyaset iddia isteyen bir kurumdur. İddianız, kendinize ve örgütünüze güveniniz yoksa başarılı olamazsınız. Bir millet kendine olan öz güvenini kaybederse sonu felakettir. Her zaman söylerim, Çanakkale’de bir neslimizi bağımsızlık uğruna kaybettik. Çanakkale, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en somut örneğidir. Yeter ki kendimize olan güvenimizi yeniden kazanalım.

Peki, Türkiye’de yeni bir parti lüks müdür yoksa ihtiyaç mıdır?
Varlık; Türkiye’de yeni bir siyasete, yeni bir siyasi anlayışa ve yeni bir aktöre ihtiyaç vardır. Bugünkü siyaset anlayışı tıkanmıştır. Mevcut siyasiler Türkiye’nin önünü tıkamaktadır. İktidar da muhalefet de sorunları çözmekte yetersiz kalmaktadır. Ankara’daki siyasetçilerin derdi başka halkımızın derdi başkadır. Tencerelerde et değil dert kaynıyorsa sıkıntı var demektir. Sıkıntıları çözecek yeni bir partiye ihtiyaç var demektir.

Partinizin diğer partilerden en önemli farkı ne olacaktır?
Varlık; Ülkemizde mevcut siyasi partiler senin hırsızın benim hırsızımdan daha hırsız anlayışı ile siyaset yapmaktadır. Halkımız artık bundan sıkılmıştır. Sn. SARIGÜL ve kadroları politikanın kavga, gürültü olmadan, ülke yararına etkili projeler üreterek de yapılabileceğini gösterecektir.

Partiniz ne zaman kurulacaktır?
Varlık; Tüm Türkiye’de örgütlenme çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Çok büyük bir kısmında da örgütlendik. Tamamında örgütlenme bittiği zaman ilk haberi sizlere vereceğim. O günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Ama dedim ya; siyaset sabır işidir. Acele işi affetmez.uygar-tdh1

Kadıköy’de hedefiniz nedir?
Varlık; Benim ve partililerin dersek daha doğru olur. Kadıköy’ümüzde girmediğimiz ev, sıkmadığımız el, görmediğimiz yüz kalmayacaktır. Tüm Kadıköylülerimize projelerimizi anlatacağız. Halkımız PROJELERİMİZİ görünce bugünkü yapay sorunların ne kadar da anlamsız olduğunu anlayacaktır. Projesi olmayanın dedikodusu olur. Türkiye’de artık dedikodular değil projeler konuşulacaktır. Biz proje partisi olacağız. Zamanı gelince projelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Türkiye’nin en önemli sorunu sizce nedir?
Varlık; İşsizlik, eşitsizlik ve adaletsizliktir. Bütün sıkıntılarda bundan kaynaklanmaktadır.

Anlaşılan Kadıköy’de yeni bir dönem sizin başkanlığınızda başlıyor. Şimdiden hayırlı olsun.
Varlık;Teşekkür ederim. Allah utandırmasın.

Haber: Mefharet Keleş

📆 25 Temmuz 2009 Cumartesi 18:44   ·   💬 21 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kadıköy’de, Sarıgül Rüzgarı Esmeye Başladı” için 21 cevap

 1. cengiz çıkın dedi ki:

  Bana göre Mustafa Sarıgül’ün kuracağı parti de
  AKP ye yarayacaktır.Zira Hem Solu Hemde Sağı bölecektir.Genede hayırlı olsun.

 2. Ersin MORGÜL dedi ki:

  uzun zamandır Mustafa SARIGÜL’ün parti kurmasını bekliyordum.Kadıköy’de oturuyorum.İlçe teşkilatında faal görev almak istiyorum.İletişim kurulursa sevinirim.41 yaşındayım.

 3. feyza dedi ki:

  N e SARIGÜL MÜ AYOL DÖVER BİZİ O ADAM

 4. FEYZA dedi ki:

  Biz B aykal ı anlamayı ve hak etmeyi öğrenelim

 5. kenan dedi ki:

  sayın başkan bu kutsal ama zor yolda başarıya ulaşılacağına inancımız tamdır.Sayın Mustafa sarıgül ise sevilen ilkeli dürüst bir siyasetcidir.Ulu Önder Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyete sahip çıkamayanlara inat biz sahip çıkalım. ALLAH UTANDIRMASIN

 6. murat dedi ki:

  Sayın Sarıgül bizi cemaatlere toplumu bölen yoz zihniyetlere teslim etme,bizi Ulu Önderin İzinden gitmeye teşvik et,kararlılıkla türkiyeyi bu akp belasından kurtar seninleyiz ve seninle olmaya devam edeceğiz

 7. erol öztürk dedi ki:

  Feyza kardeş CHP liler olarak Baykalı anlayamasanız bile hakediyorsunuz.Girdiği her seçimi kaybeden (CHP Kongreleri hariç) bir lider ancak CHP ye yakışır.sizler onu anlamaya çalışın 1974 den beri ben anlayamadım!

 8. mustafa devrim sayın dedi ki:

  Türkiye Değişim Hareketi bir halk hareketidir. Kadıköy ilçe başkanı da gerçek vatansever idealist bir avukattır. Genç yaşına rağmen 12 yıllık siyasi tecrübeye sahip, yıllar önce Türkiye’nin en geç ilçe başkanı olmayı başarmış, güçlü bir yöneiticidir. Kadıköy’ümüzü dahili ve harici bedhahlara karşı savunacak en doğru kişidir. SARIGÜL’ün Kadıköy’ü Av.Uygar VARLIK’a emanet etmesi bu konuda ne kadar titiz olduğunun göstergesidir. İnanıyorum ki; Değişim Kadıköy’den başlayacak, BAYKAL’ı hala anlamaya çalışanlar değişimin kanatlarında, CHP için harcadığı yıllara yanacaklardır. YOLUMUZ VE BAHTIMIZ AÇIK OLSUN.

 9. Murat dedi ki:

  Mustafa Sarigulun butun konusmalari, medyaya yansiyan calismalari gercekten cok guzel, ama bir de gidin Sisli esnafina sorun bakalim, cok guzel oynuyor sadece

 10. hayri yaman dedi ki:

  1983 ten beri girdikleri her seçimi kaybetmeyi başarı olarak gören anlayış elbette iktidar isteyen Sarıgül e saldıracaktır. Baykal ile iktidarsız bir muhalefet partisi olmayı alışkanlık haline getirenlerin İktidar olmak için çabalayanları anlamasını beklemek mümkün değil. Sayın Sarıgül ve ekibine yürekten başarılar.

 11. Hasan Kolsuz dedi ki:

  Sarıgül birileri tarafından güçlü gösterilerek akp’nin karşısında chp’nin oylar bölünmek istenmekte %4 dahi oy alsa barajı geçemiyeceğinden oyları bölmekten başka bir işe yaramıyacaktır bu milletin gerçekleri görme zamanı gelmiştir son pişmanlık fayda vermez

 12. Mustafa Topal dedi ki:

  Sarıgül şişirilen bir balon alacağı oy %2 yi geçmez bir bölen olur o kadar ilk seçimde belli olur oylar boşla gider buda birilerinin işine yarar o zamanda kemalistim diyenler apışıp kalır pişman olur son pişmanlık fayda vermez

 13. ihsan Dinç dedi ki:

  Sarıgül’ün değişim hareketi somut ve gerçekleşebilir projeler ve gençliğe yönelik adımların atılmasıyla başarılı olabilir. Toplumun tüm kesimlerinin kucaklanması ayrı bir önem taşımaktadır. Başarılar dilerim.

 14. Selahattin Akkök dedi ki:

  Sayın Mustafa SARIGÜL,
  mantar gibi bir günde bitmiş bir siyasetçi değil. Genç yaşına rağmen yılların birikimine sahip. Ayrıca Şişli gibi ekonominin can damarı olan bir ilçede başkanlık yapmak hiç kolay değil. Eğer bu deneyimini ülke geneli için kullanmaya kalkmasaydı o zaman kızardım. Zira deneyimli ve genç siyasetçimiz çok az. Kıymetini bilmeliyiz. Denemeden yargılamamalıyız. Şişli için de ayını olumsuzluklar vardı. Ama sonuç ortada. Hizmet etmese kim oy verirdi. Şişli halkı sıradan bir halk değil. Şimdiden yolu açık olsun.

 15. AV.SECKIN dedi ki:

  ERDOGAN ELVEDA ! SARIGUL MERHABA…

 16. yavuz çiçekler dedi ki:

  Sayın başkanım yolunuz açık olsun siz her şeyin en iyisine laik bir insansınız gülen yüzünüzle türkiyemizi aydınlığa çıkaracağınıza inananlardanım yolunuz açık olsun

 17. ugur andic dedi ki:

  SARIGÜLÜN KURDUGU PARTININ CHP YE DAHA DOGRUSU SOLA BÜYÜK ZARARI OLACAKTIR:ILERISINI GÖREN BIR LIDER BÖYLE SACMA BIR GIRISIMDE BULUNMAZDI BAYKALA BENDE KIZIYORUM AMA ZAMANLAMA COK YANLIS.

 18. sule yalçın dedi ki:

  feyza hanım yazmış Baykal’ı anlamayı ve haketmeyi öğrenelim diye, tam bir komedi örneği, aklıma usta şair ve yazar Bertol Breht’in Aklayıcılar Kongresi adlı eseri geldi, Kominist Parti halktan kopar ve o mizahi bir şekilde partiye layik ne bir halk gerektiğini söyler, Feyza hanım galiba uzaydan bir halk getirecek ve o halk Baykal’ı anlayacak. Komedi bu. Katıldığı tüm seçimlerde başarısız olan bir Baykal varken, halen Baykal da ısrarcı olanların derdi iktidar olmak değil, Sarıgül doğrusunu yapıyor ve başarılı olacaktır, ben de buna yürekten inanıyorum,2011 yılında Türkiye AKPden ve Baykal dan kurtulacak, yeni kadrolar ile TDH iktidara gelecektir. Tüm Cumhuriyetçileri TDH saflarında birleşmeye ve AKP iktidarını sona erdirmeye davet ediyorum.

 19. Mustafa Kuzu dedi ki:

  Sarıgül’ün iktidar tarafından el altından desteklendiği söyleniyor muhalefeti az da olsa bölerse gelecek seçimde pişmanlık artar %3 den fazla oy alamaz bakmayın şişirildiğine balonda söner

 20. Tülin dedi ki:

  Sarıgül için her zaman desteğe hazırız.Adalar belediyesinde üyeliğim var.ama Kadıköy belediyesinde faliyetlerde bulunmayı istiyorum.

 21. kerim diker dedi ki:

  Biz bu Mustafa Sarıgül için daha önce fedakarlık yaptık ve CHP tabanında olmamıza rağmen destekledik.Ancak o seçimlerden çok
  daha önce kurduğu TDH’yi seçimlere sokmayarak Sn.Kılıçdaroğlu’nu
  destekledi.Bakın ben bu maili yazmadan önce tüm vatandaşların tüm
  yorumlarını okudum.Ben kısa ve öz bir şey söyleyeceğim.CHP tarihe
  karışmadan ya da kendi kendini fes etmeden değil bir Mustafa Sarıgül
  100 tane Sarıgül gelse hiç bir şey gerçekleştiremez.Buna benim gibi
  çok inanan vatandaş var.Tüm sosyal demokratlara sevgi ve saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR